Висока планка

2021-03-11 13:30

Завершивши осінню частину сезону головною претенденткою на національну бронзу та участь у Лізі Європи, «Десна» на старті другого кола програла протистояння прямому конкуренту — луганській «Зорі». А вже наступного ігрового дня наша команда мусила відійти на четверту позицію. Там знаходиться і після чотирьох турів. Але при цьому і гру показує гідну, і жодного очка не розтринькала. Тож у чому річ?

Відігрувалося «Динамо»

У 15-му турі УПЛ «Десна» мала приймати київське «Динамо». А в цьому турі трибуни уже не були безгололосими. Завдяки послабленню карантину за грою спостерігали 2483 уболівальники. Але скільки поміж них було чернігівців? Нагадаємо, що рік тому змонтована на стадіоні імені Гагаріна система електропідігріву футбольного поля через технічні та фінансові причини так і не стала до ладу. Тож зважаючи на неможливість зіграти у засніжено-холодному Чернігові, клуби домовилися провести поєдинок на арені киян у столиці.

Доводиться констатувати, що суперники довго запрягали. За весь перший тайм вони створили лише по одному небезпечному моменту. А майже вся друга половина гри пройшла за гольової переваги деснянців. На 53-й хвилині Калітвинцев навісив із лівого флангу, центральні захисники киян не зорієнтувалися в ситуації, і, залишившись неприкритим, Пилип Будківський метрів з п’яти головою спрямував м’яч під поперечку.

Пропущений гол змусив динамівців активізуватися . Однак у завершальній стадії атак вони діяли не кращим чином. У свою чергу, хоча у зв’язку з перебором жовтих карток на гру не були заявлені такі важливі виконавці, як Владислав Огіря і Юхим Конопля, деснянці чітко тримали оборону, активно контратакували. А під завісу матчу сталося те, що сталося. На заміну вийшов Денис Безбородько і впродовж чотирьох (!) хвилин примудрився отримати два «гірчичники». А одержавши кількісну перевагу, «біло-сині» одразу посилили тиск . І він приніс плоди. Увірвавшись у штрафний майданчик, Буяльський хотів прокинути м’яча повз Гітченка, але Андрій торкнувся його рукою. Неоднозначне пенальті чітко реалізував Віктор Циганков. Минала ж уже друга компенсована хвилина…
…

Звісно,коли перемога вислизає в останній момент – це надзвичайно прикро. Але сама по собі нічия з лідером чемпіонату, який, до того ж, щойно прорвався до 1/8 фіналу Ліги Європи – це, погодьмося, позитив. Проте його знівелював підсумок матчу на Славутич-Арені в Запоріжжі. «Зоря» з мінімальним рахунком узяла гору над «Маріуполем» і пішла у відрив. Втім, із логіки гри це не випливало. Луганчанам, як-то кажуть, вдалося відскочити. Не обійшлося і без результативної помилки арбітра. А в підсумку… Набравши на два очка більше, ніж «Десна», та маючи пропущену в першому колі через коронавірус гру з «Олімпіком», «Зоря» перебралася на третє місце.

Клас є клас

На тому ж стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського «Десна» провела і наступний матч. Він теж мав би бути домашнім і проходити на очах чернігівської футбольної публіки. А ключову роль у зустрічі з «Інгульцем» відіграла різниця в класі. «Десні» вдалося досить швидко позначити перевагу у володінні м’ячем. При цьому найбільш помітним гравцем команди був Андрій Тотовицький. І саме він на 34-й хвилині в ефектному стилі відкрив рахунок . Одним доторком м’яча перехитрив захисника, після чого класним ударом з підкруткою вгатив плямистого у дальній верхній кут. І у кінцевому підсумку цей гол став окрасою першої перемоги в офіційних поєдинках 2021-го, яку «Десна» здобула з третьої спроби.

Складалося враження, що команді «біло-синіх» подобалося відчувати свою перевагу, а «Інгулець», в свою чергу, був змушений миритися з ходом подій. Команда Лавриненка здійсннла кілька позиційних атак без завершення, петрівцям явно не вистачало попереду Ніки Сітчинави – найкращого бомбардира першої української першої ліги у попередньому сезоні. Того самого Сітчинави, котрий ази футболу освоював у чернігівській СДЮСШОР «Юність», і свого часу, сягнувши дорослого віку, був на перегляді у «Десні», але здобув ярлик безперспективного… А у другому таймі зі стандартних положень відзначилися захисники «сіверян» . Вивірені подачі під незручний вихід голкіпера суперників і гру головою своїх спрацювали двічі. На 57-й і 84-й хвилинах точними ударами увінчували кутові Андрій Гітченко та Віталій Єрмаков. Для останнього це був перший гол у складі нашої команди.

Коли ж час гри уже вичерпувався, відбулося, як пожартував головний тренер «Десни» Олександр Рябоконь, розмитнення новачків. На заміну вийшли захисник Артем Сухоцький – уродженець Ніжина, вихованець академії київського «Динамо», останніми командами якого були мінське «Динамо» і братиславський «Слован», та півоборонці – румунський легіонер Константін-Кристіан Діма і син знаменитого Анатолія Дем’яненка Денис.

З ще більшим рахунком — 4:0—деснянці здолали іншого новачка Прем’єр-ліги. Матч із «Рухом»намічено було провести 6 березня на Львів-Арені. Але функціонери УПЛ несподівано перенесла його із на «Скіф», хоча цей стадіон не має відповідної ліцензії, і призначила гру на святковий день. А пройшла вона під незаперечну диктовку наших. Освоївшись на «важкому» полі, деснянці почали не на жарт турбувати воротаря господарів Масика. І на 21-й хвилині з подачі Андрія Тотовицького свій перший гол у Прем’єр-лізі забив Чепурненко, що запам’ятався як один із кращих бомбардирів першолігівської «Десни». Браво, Євгене! Минуло ж 13 хвилин – і той же Тотовицький, який був лідером атак, вивів на оперативний простір Картушова, котрий вразив нижній кут львівських воріт. А у другому таймі відзначилися Будківський (реалізував одинадцятиметровий) та Гуцуляк (класний гол під дальню штангу).

У Міжнародний жіночий день хлопці зіграли для своїх коханих половинок та матерів. Це мотивувало їх, — сказав після гри головний тренер «Десни»Олександр Рябоконь. — Настрій на гру був бойовим. Перемогли завдяки організованим вдалим командним діям, які були підкріплені індивідуальною майстерністю наших виконавців».

Які наші шанси?

Відверто кажучи, жевріла надія, що вже перемога над «Інгульцем» у поєднанні з очікуваним результатом центрального матчу туру в більшій чи меншій мірі скоротить відставання від «Зорі». Однак луганська команда стала першою, яка в нинішньому чемпіонаті завдала поразки «Шахтарю». Як відзначали фахівці, гірники ніяк не знайдуть свою звичну атакуючу гру. Натомість — непереконливі спроби розігнати масивний інертний механізм. І матч з «Зорею» не став винятком — наполегливі спроби довести справу до вірного грузли в щільній обороні луганчан. До того ж, вище усіляких похвал зіграв боснійський воротар Нікола Васил. А залишившись на останніх хвилинах удесятьох, підопічні Віктора Скрипника не тільки відбилася, а й вирвали перемогу Вийшов, так би мовити, нокаут у меншості. Іранський нападник Сайядманеш протягнув м’яч метрів на сорок і зробив передачу під завершальний удар Іванесені, щю виявився розторопнішим чотирьох оборонців. Так було перервано 28-матчеву безпрограшну серію «Шахтаря» у чемпіонатах України .І воднораз це була шоста поспіль перемога луганчан.

Як і «Десна», «Зоря» з таким же рахунком 4:0 здобула перемогу, зустрічаючись у крайньому турі зі «Львовом». А набрані з початку другого кола 12 очок із 12-ти можливих дозволили луганчанам не тільки закріпитися на третьому місці, а й наблизитися до «Шахтаря», маючи лише на одне втрачене очко більше. 10 залікових балів має «Динамо», яке поділило очки тільки з «Десною». Вісім – на рахунку «Ворскли» (між іншим, у трьох із чотирьох поєдинків арбітри призначали у ворота суперників полтавців пенальті). По сім очок вибороли «Шахтар», «Десна» та «Олександрія». І ось на черзі українське класико. У неділю, 14 березня, згідно з календарем, «Шахтар» прийматиме у Києві «Десну», «Зоря» у Запоріжжі – «Динамо». Обидва протистояння почнуться і транслюватимуться о 17.00.