Нарешті сталося: фракції меншості в обласній раді вирішили долучатися до роботи на найближчій сесії

2021-03-11 11:52

З цього приводу чотири політичні сили «Наш край», «Батьківщина», «За майбутнє» і «Європейська солідарність» зробили спільну заяву, мотивуючи своє рішення необхідністю допомагати жителям області. 

У заяві, зокрема, зазначається, що «…в нинішній непростий період люди як ніколи потребують захисту й підтримки. При будь-яких обставинах ми не можемо і не будемо залишати людей наодинці з їх проблемами… Ми будемо працювати на благо кожного жителя Чернігівщини… Обласна рада повинна і буде працювати на благо області і допомагати людям!»

У той же час політсили мають намір продовжити відстоювати свою позицію в судах відносно порушень, що відбулися, як вони вважають, під час обрання керівництва обласної ради.

P.S. Чернігівський окружний адміністративний суд ухвалив рішення закрити провадження у справі за позовом депутатів обласної ради С. Баришовця, С. Пащенка, С. Сергієнка, О. Заболотного до Чернігівської обласної ради про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень.

Суд дійшов висновку, що законодавством чітко визначено шляхи реалізації повноважень депутатами Чернігівської обласної ради, проте вони не наділені повноваженнями щодо звернення до суду з вимогами до Чернігівської обласної ради про скасування рішень, прийнятих вказаним колегіальним органом.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» не наділяє депутата місцевої ради повноваженнями індивідуального звернення до суду з позовом.

Оскільки депутат місцевої ради не наділений повноваженнями індивідуального звернення до суду, то й оскаржувані рішення не можуть бути предметом розгляду адміністративного суду за зверненням позивачів.

Ухвала набрала законної сили 1 березня 2021 року.

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30