Керівники області та міста взяли участь в урочистостях з нагоди річниці Тараса Шевченка

2021-03-11 11:48

9 березня вся Україна відзначила 207-у річницю з дня народження великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка.

З цієї нагоди біля пам’ятника Великому Кобзарю в Чернігові відбулися урочистості за участю голови обласної ради Олени Дмитренко та її заступника Дмитра Блауша, заступника голови облдержадміністрації Олени Думи, секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломака. В урочистому заході також взяли участь народний депутат України Сергій Гривко, голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури Іван Дементов, представники державних установ та громадських ветеранських організацій, творчої інтелігенції, національно-культурних товариств, релігійних організацій, військові та громадськість.

Під час заходу ведучі – заслужена артистка України Наталія Максименко та заслужений артист України Олексій Биш нагадали про хроніки життя та творчості видатного українського генія, зачитали його поетичні рядки. У виконанні Академічного Чернігівського народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм прозвучали твори Великого Кобзаря.

Віддаючи шану генію і таланту Тараса Григоровича, учасники меморіального заходу поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.

Цього року вірші Кобзаря біля пам’ятника для всіх присутніх прочитали не тільки артисти, а й особливі учасники – молоді люди з інвалідністю. Кожен – свій улюблений твір. 

Потім, за вже сталою традицією, був оголошений «відкритий мікрофон» і прочитати вірші Тараса або сказати своє слово про нього запросили всіх, хто мав таке бажання.

Довідка

175 років тому саме такими ж березневими днями  1846 року Тарас Григорович перебував у Чернігові, детально вивчав, малював та описував старовинні архітектурні та історичні пам’ятники міста. А загалом життя, творчість, дружба, кохання, і  навіть останній шлях Великого Кобзаря були так чи інакше пов’язані з 30 населеними пунктами нашої області.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13