Коронавірус та грудне вигодовування: якщо мама захворіла на COVID-19

2021-03-10 09:42

Годувати дитину грудним молоком не тільки можна, а й треба, якщо мама захворіла на коронавірус чи будь-яке інше вірусне захворювання (ГРЗ, грип, кишковий вірус). 

Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає: «Близький контакт та виключне грудне вигодовування є запорукою здоров’я для дитини при коронавірусі. Контакт шкіра-до-шкіри, спільне перебування матері та дитини – це актуально і у час пандемії».

Грудне вигодовування дуже корисно для дитини, тому що:

- материнське молоко добре засвоюється і забезпечує потреби дитини;
- запобігає розвитку інфекційних захворювань, не сприяє виникненню харчової алергії;
- захищає від ожиріння та неінфекційних захворювань, таких як астма та діабет.

Відсутність грудного вигодовування може створювати фактори ризику нездоров’я, які включають у себе: низьку успішність у навчанні, знижену працездатність, відставання в інтелектуальному та соціальному розвитку.

Завдяки генеральному директору Василю Гусаку та медичному директору Галині Леник, у Чернігівському пологовому будинку створені сприятливі умови для того, щоб матері годували грудьми своїх немовлят. Грудне вигодовування є одним із центральних елементів в якісному наданні медичних послуг. 

Грудне вигодовування є цілком безпечним під час пандемії COVID-19. Потрібно продовжувати годування грудьми, тому що SARS-CoV-2 не передається через грудне молоко. В КНП «Пологовий будинок» ЧМР породіля, хвора на СOVID-19, перебуває сумісно зі своїм новонародженим малюком із дотриманням гігієнічних вимог. Мати дитини використовує медичні маски, миє руки з милом перед та після контакту з дитиною, регулярно обробляє та дезінфікує всі поверхні, яких вона торкається. Мати з немовлям знаходяться в окремій ізольованій палаті з індивідуальним входом та виходом, забезпечена повна ізоляція від інших породіль та медичного персоналу. Кваліфіковану допомогу надає спеціальна бригада медичних працівників, які забезпечені всіма засобами індивідуального захисту. 

У лютому лікарі педіатри-неонатологи КНП «Пологовий будинок» брали участь у міжнародній конференції «COVID-19 у педіатрії» в режимі онлайн. Спікерами виступили: д.м.н., професор, Президент асоціації неонатоло-гів України Тетяна Знаменська; д.м.н., професор, Президент Польського товариства неонатологів Ришард Лаутербах; д.м.н., професор, завкаферди інфекційних хвороб НМУ ім. О.О. Богомольця Сергій Крамарев. 

Основні актуальні теми, що були висвітлені на заході, це: що лікар неонатолог повинен знати про COVID-19; досвід ведення дітей із COVID-19; діагностика та лікування COVID-19 у дітей, імунізація та персоніфікація; противірусний захист новонароджених та дітей». 

Теоретичні знаття, які отримали лікарі на цій конференції, вони будуть використовуватися у своїй практичній діяльності.
Шановні породілі! Продовжуйте грудне вигодовування навіть у кризових ситуаціях. Адже справа не лише в повноцінному харчуванні. Ви, тепло вашого тіла, звуки материнського серцебиття, лагідна розмова й ваше молоко – це острівець стабільності, безпеки і спокою для немовляти. Важливий фактор у боротьбі з COVID-19 – це природнє вигодовування. Антитіла, які знаходяться у грудному молоці, вступають у реакцію з антигенами вірусу , що приводить до пасивної імунізації у немовлят, можуть зменшити розповсюдження пандемії.

Підготували Людмила ДУДКО, заввідділенням новонароджених, Вікторія БАЗАРНА, лікар педіатр-неонатолог 
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13