«Козацький двір» у Батурині

2021-03-09 15:59

Цієї весни в Батурині відкриється музей «Козацький двір», який відтворить життя та побут відомої на Чернігівщині козацької родини Микити Махно. Музей розташований на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», що в Ніжинському районі. Будинок подарувала заповіднику Конотопська місцева організація «Світанок». Ремонтні роботи проводилися поетапно упродовж шести років, і цьогоріч вони завершилися. Про це повідомляє «Суспільне» з посиланням на старшу наукову співробітницю Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Оксану Ломко.

Оксана Ломко розповіла, що це буде некласичний музей і некласична екскурсія. Завітавши до «Козацького двору», відвідувачі зможуть поринути у 1864 рік. Відвідувачів зустрічатиме жінка в ролі дружини козака. Вона розкаже історію життя своєї родини. Про свою сім’ю, одруження, про те, як вони отримали цей будинок, як займаються млинарством, торгівлею. І все це буде відображено в «Козацькому дворі». «Цей рік (1864) дуже важливий, адже він ходив до місцевих органів і підписував документи для того, щоб підручники були українською мовою. Адже до цього в 1863 році був підписаний Валуєвський циркуляр, який забороняв це робити. Він був освіченою людиною, знав історію, тому відстоював це право, щоб книжки були українськими, щоб навчання було українською мовою», — розповіла Оксана Ломко. У музеї зібрані оригінальні книги, речі, посуд ХІХ століття. Є стародавня піч, яка працює й донині. В будинку проводитимуться майстер-класи, а ще можна буде скуштувати батуринський борщ зварений у печі. Відкриється «Козацький двір» у Міжнародний день музеїв, 18 травня.

Фото: Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»
 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14