Що таке мобільний сервісний центр МВС і які послуги можна там отримати

2021-03-09 09:42

Уже три роки, від січня 2018-го, дорогами Чернігівщини курсує незвичайний мікроавтобус Renault Master. Це – мобільний сервісний центр МВС. Такий офіс на колесах дозволяє отримати на місці ряд послуг, за якими людині довелося б їхати за десятки кілометрів. Тобто, це, перш за все, зручність для громадян, які проживають у віддалених місцевостях і районах, де відсутні стаціонарні сервісні центри МВС.

Чи виправдовує себе створений у 2018 році мобільний сервісний центр у Чернігівській області?

— Досвід функціонування пересувного сервісного центру доводить його користь та зручність для населення віддалених регіонів області, адже люди можуть вирішити свої певні питання із автотранспортом безпосередньо у своєму населеному пункті.

— Які послуги користуються найбільшою популярністю?

— Найчастіше звертаються за послугами реєстрації/перереєстрації авто- та мототранспорту і заміною посвідчення водія. Також до МСЦ МВС подають запити на отримання довідки про відсутність судимості. Отримати довідку заявник може у тому територіальному сервісному центрі, який він указав при поданні заяви, або при наступному візиті МСЦ МВС до громади. Іноді виникає потреба отримати міжнародне посвідчення водія, ця послуга теж можлива. Теоретичні та практичні іспити МСЦ МВС не приймає.

— Як обирати регіон для обслуговування мобільним сервісним центром?

— Запити на обслуговування громадян у віддалених районах мобільним сервісним центром МВС надходять до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області від органів місцевого самоврядування. Для прийому заявки на виїзне обслуговування необхідно мати мінімум 10 замовлень на послуги. На основі заявок-замовлень складається графік виїздів МСЦ МВС. Графік формується на місяць та оприлюднюється на офіційній сторінці Фейсбук «Сервісні центри МВС в Чернігівській області» та на сайті « Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Чернігівській області». Відповідальні особи за створення заявки-замовлення населеного пункту, куди їде МСЦ, надають інформацію населенню у доступному форматі на місцях.

— В яких населених пунктах можна на сьогодні отримати таку мобільну послугу?

— В області наразі обслуговується сім населених пунктів: Носівка, Новгород-Сіверський, Куликівка, Козелець, Семенівка, Короп, Городня. Цей список не є остаточним, напрямки виїздів формуються  за запитами громади.

Дні роботи мобільних сервісних центрів МВС – середа, четвер, п’ятниця.

— Чи є якісь певні вимоги до населеного пункту, який подає заявку на обслуговування МСЦ МВС?

— Так. По-перше, має бути забезпечене підключення до електромережі. По-друге, обов’язкова наявність банківського відділення або пошти, щоб можна було здійснити оплату за надані адміністративні послуги. У населених пунктах, де функціонуватимуть МСЦ, мають заздалегідь оприлюднити інформацію про графік обслуговування ( залежно від можливостей місцевості).

РСЦ укладає із органом місцевого самоврядування договір про співпрацю відповідно до ст.18 Закону України «Про органи місцевого самоврядування».

— Хто обслуговує мобільний сервісний центр МВС?

— У МСЦ працюють два адміністратори та фахівець Експертної служби МВС. Це – фахівці територіального сервісного центру №7441 (м. Чернігів).

— Чи є можливість у МСЦ перевірити автомобіль на предмет розшуку?

— Перевірка транспортних засобів за банками даних Інтерполу передбачена при наданні адміністративних послуг із реєстрації, перереєстрації колісних транспортних засобів усіх категорій вітчизняного та іноземного виробництва. У разі, якщо замовник та/або транспортний засіб перебувають у розшуку або мають обмеження на проведення реєстраційних операцій, послуга не надається.

Підготувала Алла ПРИМА
Фото надане регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Чернігівській області

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13