Ялівщина, Стрижень і новий підрозділ у міській раді

2021-03-04 20:35

25 лютого у сесійній залі міськради Чернігова був аншлаг. Із 42-х депутатів присутні 41 та міський голова. 22 питання порядку денного розглянули ще до обіду. Більшість проєктів голосувалися в цілому без обговорення. А от словесних перепалок, бруду та негативу, всіляких звинувачень — було багато.

Ялівщина

Власне це дійсно резонансне питання, що «тягнеться» роками, зняли з розгляду ще до засідання. Нагадаю, є міські «бізнесмени» (прізвища яких ми всі знаємо), які хочуть збудувати чергове «Царське село» й активна громадськість, яка бажає зберегти цей унікальний лісопарк. Свого часу щомісячний розгляд цього питання так дістав тодішнього мера Олександра Соколова, що його спочатку «скинули» на облраду. Згодом створили Регіональний ланд-шафтний парк (РЛП) та ввели мораторій на зміну цільового призначення цих земельних ділянок. 

Ось вже й дія цього мораторію закінчилася — а віз і досі загубився десь там. Межі Ялівщини (як і Кордівки, так і Кривулівщини, а також Березового та Мар’їного гаїв) і досі не встановлені. Зрозуміло, що вигідно це саме «бізнесу» й скільки б робочих груп не створювали — питання не зрушить із місця. Як на мене — поки хтось не розв’яже цей «Гордіїв вузол». І невідомо на чию користь.

Стрижень

Забудова малесенької земельної ділянки на вулиці Коцюбинського, 84, на яку претендували мешканці ОСББ, які хотіли облаштувати там паркову зону; СБУ та «Чернігівбудінвест», які хочуть збудувати там багатоповерхівку. У дозволі на розроблення проектів землеустрою ОСББ таки відмовили. Відмовили й СБУ. А от «Чернігівбудінвест» дозвіл на розробку проєкту землеустрою цього разу отримав.

Новий підрозділ

З квітня при міському управлінні ЖКГ має запрацювати відділ контролю за паркуванням. Гранична чисельність працівників цього управління збільшується на 5 осіб. Це будуть інспектори з паркування. Вони здійснюватимуть перевірку дотримання Правил дорожнього руху, Правил паркування транспортних засобів у межах компетенції органів місцевого самоврядування. У випадках виявлення порушень — вживатимуть заходи щодо притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб та проводитимуть тимчасове затримання транспортних засобів. Для здійснення такої функції Положенням визначено, що інспектори з паркування мають право доступу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, їхніх власників та належних користувачів; до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

Іншим рішенням депутати міськради перерозподілили кошти для закупівлі евакуатора. Він необхідний для того, щоб прибирати неправильно припарковані автівки і відвозити їх на штрафмайданчик. Ця спецтехніка буде на балансі КП «АТП-2528».

Олександр ШИЛО
Фото з Офіційного веб-порталу Чернігівської міської ради