Романтичне свято чи боротьба за права?

2021-03-04 20:30

Уже зовсім скоро 8 Березня, а це означає, що полиці магазинів із квітами та подарунками почнуть потроху спустошуватися задля приємного сюрпризу жіночій половині людства. Проте останнім часом виникають питання й сумніви: хто започаткував це свято та яка його істинна мета? 

В Інтернет-джерелах є розгорнута відповідь. Це Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, а його відзначення започатковане рішенням ООН у 1977 році. Це феміністське свято, яке також символізує боротьбу проти сексизму й гендерної нерівності. Та чи досягло це свято своїх феміністичних цілей у сучасному суспільстві, чи ми досі залишилися на тому рівні, що й 100 років тому?

Роль жінки сьогодні починає стрімко змінюватися на краще, порівняно зі становищем навіть 10 років тому. Усе більше можна почути тверджень, що жінка є самостійною особистістю, яка вправі сама розпоряджатися своїм тілом та життям, вона не залежить від чоловіка чи від думки суспільства, що прагнуть повісити на неї ярлик «домогосподині» й пригнітити кар’єрний потенціал. Я рада, що феміністичні рухи, які підтримують у тому числі й чоловіки, стали невід’ємною складовою сучасного суспільства ХХI століття. А найбільш обнадійливий прогноз – що лідерами таких рухів є саме молодь, котра не боїться висловлювати власну думку наперекір дорослому поколінню, має сміливість кидати виклики застарілим стереотипам. 

Проте супротив сексистського руху є не менш слабким, порівняно з феміністичним. Він наполегливо пропагує думку про те, що жінка не настільки досконала особистість, як чоловік. Яскравим прикладом є заборона абортів у Польщі наприкінці 2020 року, що викликало неоднозначну думку населення країни. 

Я впевнена, що ми як суспільство зробили великий крок у щасливе та рівноправне майбутнє. Бо сили, котрі направляємо на боротьбу проти сексизму, не є марними, а навпаки – стрімко покращують наше життя. Нас чекає ще довга і тяжка робота над застарілими стереотипами людства, проте ніхто не каже, що буде легко.

Дар’я ЛІТОШ, учасниця проєкту 
«Школа журналістики ДП» 

Інші новини:


Про добрий слід в історії – прадавній і сучасний

У центрі Вороньків мешканців та гостей села зустрічає храм УПЦ. Отець Мирослав (Партатус), настоятель Покровської церкви у Вороньках, тут із 2004 року.

2021-08-02 10:36