В Україні перестали прищеплювати немовлят від БЦЖ: вже місяць немає вакцин

2021-03-04 16:52

В Україні у пологових будинках закінчилася вакцина БЦЖ й новонароджених вже майже місяць не щеплять від туберкульозу. Виявляється, у болгарської вакцини закінчився термін придатності, а нову – уряд так і не закупив.

Деталі розповів на своїй сторінці в Facebook відомий харківський імунолог Андрій Волянський.

«Вже місяць у всіх пологових будинках України немає БЦЖ. Минула придатність 500 000 доз болгарської вакцини, купленої ЮНІСЕФ за бюджетні гроші 2017 року. Ні МОЗ, ні ЮНІСЕФ ніяк не коментують те, що відбувається. Вакцина БЦЖ була створена у Франції в 1913 році. У липні 2021 світ відзначить 100 років із моменту введення вакцини новонародженим», – пише Волянський.

Інформацію про відсутність вакцина підтвердили і в Чернігівському пологовому будинку. 

«Із 31 січня цього року протитуберкульозна вакцина відсутня. Про цю проблему управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради поінформоване. Вакцини, необхідні для проведення щеплення новонароджених, пологовий будинок отримує з Центру громадського здоров’я. Коли поновиться постачання протитуберкульозної вакцини, наразі невідомо», – зазначили в закладі.

Що таке вакцина БЦЖ

Це вакцина від туберкульозу, яку виробляють зі штаму живої ослабленої бичачої туберкульозної палички, яка втратила вірулентність для людини, оскільки вирощена в штучному середовищі. Це єдина протитуберкульозна вакцина у світі. Вона відносно безпечна і недорога, для імунітету достатньо однієї дози.

За даними досліджень, вакцина БЦЖ також ефективна в боротьбі з лепрою, може захищати від виразки Бурулі та інших не туберкульозних мікобактеріозів. Її також використовують у лікуванні раку сечового міхура. З середини 1950-х років ця вакцина стала обов’язковою. Вона забезпечує захист новонароджених від туберкульозу, особливо від міліарної форми та туберкульозного менінгіту.

Вакцина БЦЖ та коронавірус

У 2020 році епідеміологи помітили, що в країнах, де населення прищеплюється БЦЖ, спостерігається відносно низький рівень захворюваності та смертності від коронавірусу. Клінічні дослідження проведені не були, тому ці дані більшість вчених ставлять під сумнів.

БЦЖ в Україні

В Україні в різні роки були вже проблеми з вакцинацією дітей БЦЖ, але у 2016 році проблема була вирішена і завдяки ЮНІСЕФ вакцини були привезені знову.

«Через 5 років, проаналізувавши захворюваність у різних вікових групах, можна сказати наступне. Захворюваність серед дорослих і підлітків 15-17 років протягом останніх 10 років неухильно знижувалася. Захворюваність серед дітей 0-14 років стабільна на рівні 9 випадків на 100 000. У 2015-2016 році різко зросла кількість випадків туберкульозу у дітей серед дітей до року. У 2016-2017 таке ж різке збільшення відбулося у віковій групі 1-4 роки», – додав Волянський.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13