Наталія Романовська: «Рухаємося вперед – шиємо якісний та гарний одяг, а ще плануємо готувати собі кадри безпосередньо на «Елеганті»

2019-08-19 06:06

Рік тому «ДП» була на швейній фабриці «Елегант» на професійному святі – Дні легкої промисловості. Минув час – підприємство не стояло на місці. Про зміни й новації – від директорки «Елеганту» Наталії  Романовської, в кабінеті якої аж чотири  талісмани – мініатюрні швейні машинки і срібний наперсток у вигляді розумної сови. А на зап’ясті директорки – браслет у вигляді сантиметра, котрим знімають мірки. Такі деталі дорогого варті.

– Пані Наталіє, після «Текстиль-фестів», конференцій на теми текстилю, які започаткувала та організовує Чернігівська торгово-промислова палата, залучаючи найкращих фахівців України й не тільки, Чернігів уже називають столицею текстилю. «Елегант» у такому контексті можна назвати «іконою стилю» в текстильному виробництві. Хотілося би дізнатися, які зміни відбулися на підприємстві й куди рухається «Елегант»?

– Цьогоріч ми також святкували День легкої промисловості. А тепер упевнено рухаємося до ювілею – 100-річчя нашого підприємства, яке гряде наступного року.  Також ми так само продовжуємо модернізувати наше підприємство. Нещодавно закупили сучасне швейне обладнання. Бо маємо нових замовників, котрі вимагають продукції, рівень якої має бути вищим, точнішим. Нове обладнання не таке масштабне, як розкрійний комплекс, котрий визначив серйозну модернізацію розкрійного цеху, яка, у свою чергу, потягла за собою оновлення практично 90% усіх потужностей розкрійного виробництва. Але ті машини, що ми купили сьогодні, – також не менш вартісне спецобладнання. До того ж автоматична розкладка фірми для експериментального цеху прискорила й полегшила роботу з ескізами та лекалами для наших замовників. 

– Колектив стабільний?

– Є трудова міграція в Європу.  Швачки їдуть здебільшого до Польщі та Чехії. Є ще проблема, коли люди звільняються на неофіційне праце­влаштування. Але ми намагаємося не зменшувати наш колектив, залучаючи до роботи нових працівників.

– Ви співпрацюєте з училищем, яке готує швачок? 

– Так, це професійне училище. Там готують швачок 2 і 3 роки. А нещодавно ТПП започаткувала школу кравецької майстерності, після якої швачки можуть працювати на підприємстві. Це один із способів перенавчання  на виробництві. Плюс школи в тому, що люди одразу бачать своє робоче місце. І одразу починається їхня адаптація на виробництві. Людина бачить свої можливості, якою буде соціальна сфера. І це великий бонус як для роботодавця, так і для працівників. Швейна фабрика «Сівертекс» пішла за системою дуальної підготовки персоналу. Бо училище та виробництво мають бути партнерами. Отже, для того, скільки та як готувати фахівців, як показала практика чернігівських підприємств, є три шляхи: на­вчання в училищі; дуальна система, коли заняття і в навчальному закладі, й на підприємстві; також – швидке навчання просто на виробництві. 

– Не думали про свою власну школу на «Елеганті»?

– До речі, до середини 90-х років минулого століття на базі нашого підприємства було своє училище. Та в часи перебудови підприємство віддало повноваження тодішньому училищу №13. А нині про «повернення до джерел» серйозно думаємо. Побачили вже, як працює дуальна система «Сівертексу», а також школа майстерності, яку ТПП відкрила на ТК «Стиль». І тепер вирішуємо, який шлях обрати й додати до них свої «родзинки». Загалом же, за такими програмами ТПП може готувати різні спеціальності. Можливо, все обміркувавши, ми вирішимо на нашій базі навчати механіків. 

– Хто ваш новий замовник і що за нова продукція?

– Загалом, наші замовники – європейські компанії. Нині ми стали випускати складніший асортимент. Це чоловічі пальта. Їх замовник високого рівня. Також ми зберегли попередніх партнерів і далі так само шиємо жіночий та дитячий одяг.

– Також директор у жіночому колективі має ще одне «навантаження» – бути і психологом.

– Звісно. Тому вирішуємо не тільки виробничі проблеми. Можемо поспілкуватися з будь-яких питань – робочих, особистих. Пишаюся, коли зі мною діляться не тільки проблемами, а й радістю. Ми допомагаємо нашим працівникам, коли вони опиняються у скрутному становищі або коли людина довго хворіє. Окрім основної зарплати у нас є різні бонусні виплати. Дуже важливо, що наші працівники мають стабільне робоче місце. А що стосується трудової міграції, то це можливість для людей побачити й відчути умови праці за кордоном, зокрема в ЄС, і порівняти з українськими. Не треба забувати, що стабільність, рідний колектив, тепла атмосфера – це важливо. Так само вдома, кажуть, і стіни допомагають. 

– Пані Наталіє, що на «Елеганті» сьогодні найголовніше? 

– Те, що ми працюємо, розвиваємося, йдемо далі, у нас далекоглядні плани, ми платимо заробітну плату й податки, а люди у нас мають гарні умови для роботи і почуваються захищеними. 

Розмовляла Людмила ПАРХОМЕНКО
 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13