Вакцини і профанація: перший «пішов»!!!!!!

2021-02-24 16:01

Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19! Це лікар-реаніматолог із Черкас, який працює в ковідному відділенні обласної лікарні. Крім того, в Черкасах вже провакциновано 10 осіб. 

Особисто — в шоці! В червоній зоні цієї області немає! Вкрай важка епідемічна ситуація в Івано-Франківській області. Заповнюваність хворими спеціалізованого ліжкового фонду — 100%. Забезпеченість киснем — 35%. Відчувається дефіцит медичного персоналу. Навіть мобільний госпіталь із запасів рятувальної служби вже рогорнули! 

Будь-яка логіка скаже — направити вакцину саме туди! Невже «майстрам спорту з лікування ковіду» (цитата з виступу пана Зеленського) закономірність недоступна? Вакцину привезли вчора опівдні. До Івано-Франківська — якихось 600 км. Навіть возом за цей час можна було доставити! Чому ж розпочали з Черкас? Зараз поясню!

Швидше за все, тому, що з Індії привезли невідомо що! Нагадаю, в понеділок радісний пан Зеленський з посмішкою на вустах зображав щасливу людину й повідомив, що «у вівторок зранку будемо зустрічати на аеродромі вантаж із Індії!». Чому ж ніхто не зустрічав? Бо в аеропорт «Бориспіль» прилетів турецький вантажний літак, у якому, крім різноманітних вантажів, було лише 83980 флаконів вакцини!!!!!! Зауважу, що на 1 січня минулого року в Україні (тобто до початку пандемії) працювало 96 835 лікарів! 

Враховуючи той факт, що більше 7 тисяч лікарів звільнилося через відсутність  власної безпеки з боку держави й уже не одна тисяча лікарів померла від ковіду — певно, цих флаконів буде якраз на один укол! І все! Вакцини на другий немає і невідомо, чи буде! 

До Івано-Франківська везти вакцину, яка ще не пройшла третій етап клінічних досліджень, — це навіть не смішно. До речі, 15 лютого її зареєстрували в Індії для використання ЛИШЕ в екстрених випадках… 22 лютого — вона в Україні… Крім того, Україна стане однією з перших країн, кому Індія продасть Covishield. Місяць тому Індія подарувала партії цієї вакцини своїм бідним сусідам. В рамках програми "Сусідство насамперед" її отримали Бутан, Мальдіви, Непал, Бангладеш і М'янма. В принципі — погано від неї не буде (хоча побічних ефектів, як на мене, ще занадто багато)… Але чи буде хоч якась користь? Відповіді на це поки немає.

Додам ще одну «цікавинку». Згідно з контрактами між AstraZeneca з Європейським Союзом і Великобританією — компанія зобов'язалася поставити їм 300 і 100 млн доз своєї вакцини відповідно. Обидва договори носять характер пріоритетного виконання, що виключає поставки іншим споживачам до виконання обумовлених обсягів поставок. На даний момент контракт з ЄС виконано на 30%, а контракт із Великобританією — на 56%. Поставки вакцини AstraZeneca після укладення цих договорів можливі в треті країни виключно з перерозподілу — за рішенням її одержувачів у рамках програми COVAX. Виходячи з цього — придбання вакцини AstraZeneca (ефективної) в Індії категорично неможливе. 

Сьогодні пан Степанов заявив, що «Україна готова до випробувань СПРЕЮ від COVID-19 індійського виробництва, завершення клінічних випробувань якого очікується у вересні-жовтні цього року». 

Переварили новину? Тому можете взяти приклад із мене — очікую на щеплення або після дочасних виборів Президента. Або (найгірший варіант) — 2024-року. .

Олександр ШИЛО

Фото https://tsn.ua/

Інші новини:


Годування груддю найкраще для здоров’я матері та дитини

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

2021-08-05 10:06