Офтальмологи обласної лікарні можуть проконсультувати онлайн

2021-02-23 08:42

Офтальмологи КНП «Чернігівська обласна лікарня» продовжують онлайн-консультації щодо раннього виявлення глаукоми – підступного захворювання очного нерва, котре здатне призвести до повної сліпоти.

Як зазначає завідувачка відділення мікрохірургії ока обласної лікарні Ірина Биховець, останнім часом до медиків звертаються пацієнти, які мають доволі занедбану стадію прогресування глаукоми, а також іншої патології очей. Водночас часто-густо як лікарям, так і самим пацієнтам доводиться витрачати багато часу для лікування та можливого відновлення зору. 

«Глаукому, як і будь-яке інше захворювання, легше попередити, ніж лікувати. І дуже важливо, коли її вдається діагностувати на початкових стадіях, – зауважує Ірина Биховець. – Відтак на початку поширення коронавірусної інфекції страх захворіти на ковід перемагав небезпеку залишитися сліпим. Але зараз більшість наших пацієнтів вже впевнені – коронавірус відступить, а зір повернути буде неможливо! Глаукома – захворювання, яке порівняно легко діагностувати шляхом обстеження очного дна. Відділення мікрохірургії ока обласної лікарні має все необхідне сучасне обладнання для виявлення не тільки глаукоми, а і супутніх захворювань, що призводять до цієї патології, наприклад, цукрового діабету, розсіяного склерозу, онкозахворювань тощо.

Втім, завдяки масовому обстеженню жителів Чернігівщини, а відтак – своєчасному виявленню хвороби, лише за минулий рік кількість випадків глаукоми зменшилася майже вдвічі. Тому ми і започаткували проведення онлайн-консультацій із попередження розвитку цього захворювання та вкрай небажаних його наслідків».

Нагадаємо: консультація жителів Чернігівщини з приводу глаукоми відбувається у робочі дні з 9.00 до 15.00 за телефоном 098-870-20-52. Вас вислухає лікар та, у разі необхідності, запросить на обстеження. 

Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації 

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37