Презентація каталогу ікон

2021-02-23 07:09

У лютому Чернігівський обласний музей ім. Григорія Галагана презентував друге видання каталогу колекційних ікон.

Презентація почалася з виступу директора музею Юрія Ткача, який подякував редакційній колегії. Також він відмітив підтримку обласної адміністрації, яка надала кошти для цього проєкту. 

Валерій Сорокін, представник Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю:

— Нам приємно було брати участь у втіленні амбітних потрібних проєктів. Цей альбом брав участь в обласному конкурсі рукописів. Члени комісії визначили його переможцем за рейтингом. У межах обласної програми підт-римки і розвитку інформаційної та видавничої сфери 140 примірників цієї книги вийшли друком. Надалі ми будемо безкоштовно розповсюджувати їх серед бібліотек та зацікавлених організацій, показувати цю спадщину, яка є в стінах художнього музею.

На презентацію завітав настоятель чернігівського храму Святої Великомучениці Катерини отець Роман (Кіник), якому подарували примірник видання, який зазначив, що каталог є надзвичайно важливим, оскільки це результат праці багатьох людей. «Це є духовною спадщиною, яку ми отримали від поколінь, які були перед нами. Саме це і відкриває нам цю духовність, глибину, коріння душі нашого народу. Я дякую за цю працю, і я дуже радий, що вийшов такий каталог із іконами», — наголосив отець Роман. 

Світлана Курач головний зберігач фонду обласного музею ім. Григорія Галагана підкреслила, що це видання вже друге, але колекція наших ікон першого видання була настільки популярною, що вона розійшлась по фаховим рукам. Тому директор музею через це ініціював видання другого випуску. «Хочу звернути увагу, що тут праця не тільки науковців нашого музею, бо колекція була започаткована в Чернігівському історичному музеї. Вони органі-зовували пошук та збір ікон, їх реставрування та експозиціонування. Тому ми запозичили багато рекомендацій працівників історичного музею», - зазначила вона. 

Каталог був виданий, щоб люди могли ознайомитись із колекцією ікон, оскільки музей не має достатньої площі для експозицій усіх творів мистецтва. 

У хронологічному порядку вміщено інформацію (за її наявності) про авторство ікон, назву, місце створення, датування, матеріали та техніку виконання, розміри, походження, реставрацію тощо. Каталог ілюстрований зобра-женнями ікон.

Збірник починається із найстарішого екземпляру колекції. Це двобічна ікона Чернігівщини із зображеннями козацької Покрови та розп’яттям Ісуса Христа. Її написання датується кінцем XVII – початком XVIII століття. До збірника внесенні також побутові ікони, які писались не професійними художниками, і були призначенні для зберігання вдома. 

За словами Світлани Курач, книга стане в нагоді для фахівців, студентів художників та дослідників. Ознайомитись із ним можна в Чернігівському обласному художньому музеї. 

Світлана ГРИЩЕНКО
Фото – скрін із відео телеканалу «Дитинець»

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13