І знову про будівництво над Стрижнем

2021-02-23 06:54

Майже рік Чернігів вирішує — кому ж усе-таки дістанеться земельна ділянка  на вулиці Коцюбинського біля річки Стрижень. Власне, вкотре це питання вирішуватимуть на найближчій сесії міськради. Депутати обиратимуть серед трьох проєктів. На цю територію претендують: мешканці ОСББ, котрі хочуть облаштувати там паркову зону; СБУ та комунальне підприємство «Чернігівбудінвест» — які хочуть збудувати там багатоповерхівки. Доречно згадати, що будинок, який стоїть поряд із цією ділянкою — звели у 1986 році. В ньому уже є тріщини — кажуть мешканці цього будинку. Жителі бояться, що після забудови руйнування їхнього будинку посилиться ще більше.

Згідно з планом забудови міста, який представники ОСББ знайшли в архіві, — їм належить 44 сотки землі прибудинкової території. Об’єднання цю землю хоче офіційно за собою закріпити. Вперше їм відмовили. Зараз вони знову подали документи на ділянку. Правозахисник, який представляє інтереси жителів будинку, каже — мешканці будинку мають законне право на цю територію. За його словами, «вони мають на це повне і законне право, оскільки територія була визначена планом ще при будівництві даного будинку. А також ця територія – в тих межах, у яких їх обслуговував ЖЕК. Натомість хтось дуже зацікавлений у забудові берега Стрижня. Невідомо, на якій підставі управління архітектури не відповіло на офіційний запит — але намалювало тут, на березі Стрижня, три багатоповерхові будинки».

Комунальне підприємство «Чернігівбудінвест» у тому ж місці претендує на 16 соток землі — для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку. Це питання також виноситься на сесію. З аналогічним формулюванням розглядатимуть на сесії і можливість передачі землі Службі безпеки України.

Заступник директора «Чернігівбудінвесту» Олександр Сердюк повідомив, що за нормами ДБН тут можна побудувати багатоповерхівку. Такий висновок дала компанія «Сіверпроект». З його слів, «в охоронну зону річки ніхто не входить. Територія — це землі міської комунальної власності, тому жодних протиріч немає. Те що люди хочуть, більше 40 соток землі… Якщо взяти сучасні норми: площа будинку – близько 400-500 кв. м, то 15 соток – це і є та прибудинкова територія, яка може безпосередньо відійти у власність ОСББ. І, якщо поряд із існуючим будинком збудують іще один, прибудинкова територія між ними буде розділеною за нормами ДБН.

ОСББ намагається отримати цю земельну ділянку у власність, відколи навесні минулого року вперше почали говорити про можливу забудову території біля Стрижня. Тоді мешканці будинків на вулиці Коцюбинського, 84 та проспекту Перемоги, 107 вийшли із протестом під міськраду. І на сесії депутати не підтримали надання дозволу на розробку проєктної документації комунальному підприємству «Чернігівбудінвест».

«Нам пропонували зменшити територію, яку ми просимо. Нам розказували, що все буде згідно з законом. Що будинок зводитиметься за нормами і будівельний паркан розміщуватиметься не під вікнами нашого будинку. Хоча земельна ділянка, яку зараз просить «Чернігівбудінвест», розташовується просто під нашими балконами», – розповідають мешканці.

Міський голова Владислав Атрошенко вважає — усі ці доводи має розглянути земельна комісія і прийняти зважене рішення. «Мене цікавить у цьому питанні дві речі. Дотримання норм прибережної смуги, інсталяції, всіх будівельних норм тощо. І друге: не хотів би як міський голова таких прецедентів — коли власники житлового будинку, під яким виділена земельна ділянка, не хочуть лише собі незручностей. Не хочуть, щоби поруч на ділянці, яка їм не належить, — хтось щось будував». 

Отже, кому саме передадуть ділянку – жителям навколишніх будинків, СБУ чи Чернігівбудінвесту — вирішать на сесії міськради, яка відбудеться 25 лютого. Особисто доволі часто проходжу біля цього місця. Як там можна щось побудувати — не дуже розумію. Ні, якщо вже повністю готову будівлю якимось чином спустити з неба — без питань. Але маю великий сумнів у наявності такого чарівника. 

Тому й виникають питання — а де в разі отримання дозволу на будівництво розміститься вся будівельна техніка, кран і тому подібне. На проїжджій частині проспекту Перемоги? На прибережній зоні? Чи на плотах на Стрижні? 

Цікаво буде подивитися!

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Квіти, обійми і овації

Так зустрічали в Бахмачі чемпіона світу з греко-римської боротьби Імеда Худжадзе

2021-07-30 08:42