За професіоналізм та милосердя – «Орден Святого Пантелеймона»

2019-08-15 07:15

9 серпня в Національній філармонії України відбулася церемонія вручення відзнаки за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Ювілейну 10-ту церемонію відкрив її організатор, голова Поважної ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» та голова Української ліги розвитку паліативної і хоспісної допомоги Василь Князевич. Він сказав, що Відзнака, яка носить ім’я святого Цілителя Пантелеймона, є найвищою моральною нагородою для медиків нашої країни, престиж і повага до якої з кожним роком зростатимуть. 

У церемонії взяли участь медики з усієї України, зокрема Валерій Зуб, очільник Чернігівського медичного центру сучасної онкології, нині народний депутат України.

Також – номінанти, які пройшли складний багаторівневий відбір. Інтрига зберігалася до останньої миті. Тільки зі сцени урочисто оголошуються імена тих, хто став лідером у шести номінаціях. Члени Поважної ради вручили переможцям нагороди «Хрест Пантелеймона Цілителя» і сертифікати на 50 тисяч гривень. Орден у номінації «Найкращий лікар» отримав завідувач ортопедо-травматологічного відділення Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Іван Жердев; у номінації «Найкращий медичний працівник» – медсестра ТМО «Психіатрія» Валентина Кодола з Києва та операційна медсестра абдомінальної та невідкладної хірургії і колопроктології Інна Моргун із Одеси, в номінації «Новатор охорони здоров’я» переміг головний лікар, завідувач відділу кісткової онкології Інституту патології хребта і суглобів імені М. І. Ситенка НАМН України Олег Вирва з Харкова; в номінації  «За досягнення у міжнародній співпраці в галузі охорони здоров’я»  – директор Інституту ендокринології і обміну речовин імені В. П. Комісаренка НАМН  України  Микола Тронько, в номінації «Взірець служіння суспільству» – завідувач відділення паліативно-хоспісної допомоги Лебединської районної лікарні Сергій Костюк.

У номінації для іноземних громадян «За особливий та вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» відзначили Вільяма Новіка (США) та Войцеха Барга (Польща).

Окремою нагородою – «Медаллю Святого Пантелеймона» – вітали молодих медиків України Сергія Савоська, Оксану Гальчин та Олексія Гудза

А відтак Василь Князевич запросив на сцену народних депутатів – Олега Мусія, котрий уже складає свої повноваження, та Валерія Зуба, який незабаром працюватиме у відповідному комітеті Верховної Ради. Валерій Олексійович щиро подякував за те, що став поважним гостем такого знакового зібрання. І сказав: «Сьогоднішнє дійство підкреслює, що в нашому суспільстві  багато приємних та позитивних моментів. Тому є до чого йти й куди розвиватися. Усі  прекрасні історії наших номінантів говорять про те, що українські лікарі не тільки фахово лікують, а й мають Серце, відданість справі. Тому ми повинні цінувати й поважати нашу медицину та всіляко їй допомагати. Радий, що відтак можу цьому сприяти. А ще спасибі за поважну місію – подякувати номінантам за їхню працю. Ви справді найкращі медики своєї країни!»

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


У Чернігові три школи можуть працювати навіть при введенні червоної зони

Сьогодні під час наради в міській раді начальник Чернігівського управління освіти Василь Білогура повідомив, що в трьох чернігівських школах вакцинацією охоплено практично 100% колективу. А це означає, що ці заклади можуть працювати навіть при введенні в місті червоної зони.

2021-10-19 13:58