За професіоналізм та милосердя – «Орден Святого Пантелеймона»

2019-08-15 07:15

9 серпня в Національній філармонії України відбулася церемонія вручення відзнаки за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Ювілейну 10-ту церемонію відкрив її організатор, голова Поважної ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» та голова Української ліги розвитку паліативної і хоспісної допомоги Василь Князевич. Він сказав, що Відзнака, яка носить ім’я святого Цілителя Пантелеймона, є найвищою моральною нагородою для медиків нашої країни, престиж і повага до якої з кожним роком зростатимуть. 

У церемонії взяли участь медики з усієї України, зокрема Валерій Зуб, очільник Чернігівського медичного центру сучасної онкології, нині народний депутат України.

Також – номінанти, які пройшли складний багаторівневий відбір. Інтрига зберігалася до останньої миті. Тільки зі сцени урочисто оголошуються імена тих, хто став лідером у шести номінаціях. Члени Поважної ради вручили переможцям нагороди «Хрест Пантелеймона Цілителя» і сертифікати на 50 тисяч гривень. Орден у номінації «Найкращий лікар» отримав завідувач ортопедо-травматологічного відділення Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Іван Жердев; у номінації «Найкращий медичний працівник» – медсестра ТМО «Психіатрія» Валентина Кодола з Києва та операційна медсестра абдомінальної та невідкладної хірургії і колопроктології Інна Моргун із Одеси, в номінації «Новатор охорони здоров’я» переміг головний лікар, завідувач відділу кісткової онкології Інституту патології хребта і суглобів імені М. І. Ситенка НАМН України Олег Вирва з Харкова; в номінації  «За досягнення у міжнародній співпраці в галузі охорони здоров’я»  – директор Інституту ендокринології і обміну речовин імені В. П. Комісаренка НАМН  України  Микола Тронько, в номінації «Взірець служіння суспільству» – завідувач відділення паліативно-хоспісної допомоги Лебединської районної лікарні Сергій Костюк.

У номінації для іноземних громадян «За особливий та вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України» відзначили Вільяма Новіка (США) та Войцеха Барга (Польща).

Окремою нагородою – «Медаллю Святого Пантелеймона» – вітали молодих медиків України Сергія Савоська, Оксану Гальчин та Олексія Гудза

А відтак Василь Князевич запросив на сцену народних депутатів – Олега Мусія, котрий уже складає свої повноваження, та Валерія Зуба, який незабаром працюватиме у відповідному комітеті Верховної Ради. Валерій Олексійович щиро подякував за те, що став поважним гостем такого знакового зібрання. І сказав: «Сьогоднішнє дійство підкреслює, що в нашому суспільстві  багато приємних та позитивних моментів. Тому є до чого йти й куди розвиватися. Усі  прекрасні історії наших номінантів говорять про те, що українські лікарі не тільки фахово лікують, а й мають Серце, відданість справі. Тому ми повинні цінувати й поважати нашу медицину та всіляко їй допомагати. Радий, що відтак можу цьому сприяти. А ще спасибі за поважну місію – подякувати номінантам за їхню працю. Ви справді найкращі медики своєї країни!»

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55