Зима тривоги нашої...

2021-02-22 06:41

Роман із такою назвою в минулому столітті написав знаний американський письменник Джон Стейнбек. Твір набув великої популярності й став світовою класикою. Так от, події, які в ньому описані, виглядають дитячим криком на лужку в порівнянні з тим, що відбувається у нашій із вами країні. Це я не про негоду та пандемію. А про нинішню владу, яка за менше ніж два роки довела країну до ручки.

Не «вантажитиму» вас нинішніми цифрами, які нараховані в теперішніх платіжках — вони для більшості українців уже й нині не підйомні... Хоча в ручному режимі їх трохи пом’якшили у лютому й березні — це лише невелика затримка настання ери ще більших нарахувань. Чому? Бо прихована «чорна діра» дефіциту держбюджету — вже майже ТРИЛЬЙОН гривень. Дешеві світові фінансові ресурси (кредити під 2%) через невиконання нами зобов’язань — цього року нам «не світять». Що робитиме влада, аби якось викрутися? Перекладати всі фінансові негаразди на наші плечі! А для того, щоби покрити зовнішні борги — витратити майже всі золотовалютні запаси.

Що ж нам очікувати, починаючи з квітня? Що буде з тарифами після завершення опалювального сезону?

Подорожчати можуть: гаряча вода, опалення, електроенергія. В Уряді вже пропонують — електроенергію потрібно підвищувати удвічі. Опалення — підвищувати удвічі. Газ (річна ціна) — підвищити у півтора разу в порівнянні з сьогоднішніми 6,99. Тариф на воду, сміття і решта потягнуться вгору за електроенергією та газом. Виявляється, знизили ціну на газ до 6,99 грн із прагматичною метою — аби нами легше сприймалося підвищення тарифу за електрику.

А для чого підвищували тарифи на електрику? Бо, наобіцявши інвесторам (як українським, так і закордонним) шалене сприяння й значні фінансові преференції, якщо вони вкладуть гроші в «зелену» енергетику (в середньост-роковій перспективі це і поліпшення екології, і зменшення вартості електроенергії), — профукали десятки мільярдів на так зване «Велике будівництво» та зарплати, премії, доплати, відпустки собі коханим. Збільшивши їх до астрономічних! І тепер винні тільки «зеленим інвесторам» понад 50 мільярдів грн.

Вартість опалення і гарячої води до квітня чіпати не будуть, але й за це доведеться заплатити. Кабінет Міністрів зобов’язався знайти кошти на компенсацію збитків (їх можуть розділити з місцевою владою). У найкращому випадку. Але, швидше за все, повністю віддадуть на відкуп місцевій владі. Яка зможе ухвалювати рішення: або підвищувати тарифи, або у власних бюджетах знаходити кошти на компенсацію цін, які не покривають заявлену рентабельність. І заплатить за це кожен платник податків. А цапом-відбувайлом стане місцеве самоврядування.

До речі, щоб не торочили на деяких телеканалах «говорящі голови» від нинішньої влади про те, як вони гарно працюють на благо народу — їхні професійні знання зашкалюють! Як розповідають у самому Офісі Президента, цифру 6,99 за газ озвучили просто на нараді з президентом — один із радників відкрив сайт «Газправда», знайшов найнижчу ціну і сказав: нехай вона діє для всіх. «Складний час, усім повинно бути трошки боляче», – пояснили таке рішення в ОП.

Крім того, рішення знизити ціни заднім числом не відповідає ринковим механізмам. Це небезпечна практика й суто політичний крок. Але це й добровільна робота в збиток. Це — сигнал, що правила поставки можна порушувати (адже є чітка вимога про порядок публікації й дію ціни) — і за це нічого не буде. З усього виходить таке: якщо можна знижувати ціну, коли хочеш — то чому не можна підвищувати в потрібний момент? Який і почнеться з квітня місяця. Адже збитки підприємствам, які погодились на вимоги Уряду, також потрібно компенсувати. 

Отже, результатом цієї вакханалії (крайній ступінь безладу) непрофесіоналізму стане те, що зростуть ціни на ВСЕ. Якщо за минулий рік середнє зростання цін на продукти було ВДВІЧІ — то буде ще гірше. І дачі та городи й навіть гарні врожаї на них нас навряд чи врятують. Тим більше, що вартість проїзду обов’язково збільшиться. Коли загальні цифри в щомісячних платіжках на початок осені (за прогнозами справжніх фахівців та експертів) збільшаться ще на 2-4 тисячі гривень. 

Якось сумно все це виглядає.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21