Чернігівська область одна із перших отримає вакцини для щеплення медичних працівників проти COVID-19

2021-02-22 06:38

Про це повідомив на своїй ФБ-сторінці головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, побувавши із робочим візитом у Чернігові. Він особисто оцінював готовність регіону до вакцинації.

Ляшко відвідав обласний склад для зберігання імунобіологічних препаратів на базі дитячої клінічної лікарні області та Чернігівську обласну клінічну лікарню (відділення для надання допомоги хворим із COVID-19).

Саме з обласної лікарні, за словами головного санлікаря, і розпочнеться вакцинація медиків у Чернігівській області. Всі медичні працівники дали згоду на вакцинування, їм будуть робити щеплення в першу чергу.

«Чернігівська область отримає вакцину одна із найперших. На національний склад привозять вакцину, на другий день 11 автомобілів відразу виїжджають в 25 областей нашої країни. Є 7 областей, які отримають її в той же день, а до деяких буде доїжджати і на наступний день буде передача вакцин», — сказав Віктор Ляшко.

Утім, точну дату, відколи розпочнеться вакцинація, Ляшко не назвав. Зазначив лише, що є декілька перемінних, які можуть на це впливати. Й пообіцяв: дату озвучать, щойно літак із вакцинами приземлився в Борисполі. 

Говорячи про свою поїздку до Чернігова, Ляшко у своєму дописі розповів, що побував у кабінеті щеплень в обласній лікарні. 
«Він підготовлений та укомплектований усім необхідним для проведення вакцинації: сумками-холодильниками з холодовими елементами, маніпуляційним столиком, наборами лікарських засобів, медичними виробами для надання медичної допомоги при невідкладних станах, антисептиками та іншими виробами. 

Шприци для ін'єкцій та коробки безпечної утилізації шприців приїдуть в область разом із вакциною. 

Члени мобільної бригади із вакцинації пройшли відповідне навчання та готові розпочати щеплювати. На старті кампанії працюватиме 2 мобільних бригади, але у подальшому їхня кількість буде зростати разом із відкриттям пунктів щеплення», — розповів Ляшко. 

Він також пояснив, чому працюватиме саме дві мобільні бригади. Наразі, це організаційна модель каскадного розгортання потужностей для вакцинації: одна мобільна бригада робить орієнтовно 80-100 щеплень на добу. «Вона робить перше щеплення визначеному контингенту 28 днів, а на 29 день повертається до тих, кого щеплювали в перший день і повторює 28 денний цикл проведенням повторного щеплення. Таким чином за 56 днів визначена команда закриває повний цикл щеплення орієнтовно для 5 тис. осіб. Інші мобільні бригади та кабінети щеплення задіюються при надходженні наступних партій імунобіологічних препаратів», — зазначив фахівець. 

Наразі стало відомо, що в Індії вже відвантажили вакцину Україні.  Про це написав у Фейсбуку міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він особисто проконтролював відвантаження першої партії вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виготовлювача в індійському місті Пуне. 

«500 000 доз вакцини їдуть в Україну, і далі будуть розподілені між регіонами згідно з планом МОЗ. Зараз вакцина транспортується в Мумбаї. Далі — довгий шлях вантажним літаком із зупинкою в Стамбулі і вже днями вакцина прибуде в Україну», — написав Степанов у Facebook.

Степанов запевнив, що в ході транспортування будуть дотримані всі температурні вимоги, які необхідні для збереження якості вакцини.

Фото з ФБ-сторінки Віктора Ляшка

Інші новини:


Вже третю Олімпійську алею висаджено на Чернігівщині

Продовжуючи нещодавно започатковану традицію на честь відзначення 30-річчя Національного олімпійського комітету України та 20-ї річниці створення відділення НОКу в Чернігівській області, сьогодні у Новгород-Сіверському відбувся черговий спортивно-масовий захід та урочисте висадження третьої Олімпійської алеї.

2021-09-20 11:05