Катерина Кухар ощасливила чернігівців

2021-02-19 07:29

Щоби бути янголом на пуантах, треба мати твердий і заповзятий характер, міцні м’язи, сталеві нерви і закохане серце 

І не треба списувати черги в касу облмуздрамтеатру на балет «Лускунчик» тим, що люди знудьгувалися на карантині за видовищами. Тож чому чернігівці купували далеко не дешеві квитки так інтенсивно, що замість одної вистави отримали дві й на обидві всі місця були зайняті? Усьому «виною» — всесвітньовідома прима-балерина Катерина Кухар і її зірковий чоловік Олександр Стоянов. 

Ця одна з найкрасивіших балетних пар завоювала вже море прихильників на планеті — від Японії до Америки. І на досягнутому точно не зупинятиметься. Хоча на рахунку народної артистки України Катерини Кухар, котра керує Київським державним хореографічним училищем, море міжнародних і національних фестивалів. І, здається, Катерина станцювала найкращі провідні партії у багатьох відомих балетних постановках. Вона — це Джульєтта, Сильфіда, Білосніжка, Маша в «Лускунчику», Русалонька, Мавка, спляча красуня Аврора, Одетта й Одиллія в «Лебединому озері», Кармен, Сюзанна у «Весіллі Фігаро», Попелюшка, Маргарита в «Майстрі і Маргариті», Жізель, Княгиня Єлизавета у «Вікингах», Есмеральда, Раймонда...

Здається, вона і народилася в пуантах та балетній пачці й життя Катерини завжди було схожим на невагомо-повітряні па... Але ж ні. Були моменти, коли жити цій дивовижній артистці просто не хотілося. Прийшов успіх — з’явилися й заздрощі. Переживати подібні моменти допомагає те, що, як вважають Катя та Олександр, вони стали ходити до церкви. А раніше, після того, як балерина втратила дитину, вона лежала на ліжку, відвернувшись до стіни, і жити Катерині просто не хотілося. Але мама, котра завжди мріяла бачити доню балериною, просто змусила її прийняти пропозицію станцювати Джульєтту. І Катя вклала в цю роль всю свою любов і тугу, щастя й втрачені надії, але додала у свій танець мрію про вічне кохання. І тим напророкувала, напевне, наступну долю. У неї тепер прекрасний чоловік Олександр Стоянов, партнер у практично всіх партіях, рівний примі за талантом. Вони виховують сина Тимура й доньку Настю. 

Ось що говорить Катерина про свій успіх: «Мені дуже допомогла моя працелюбність. Балет — це чоловік, котрий не прощає зради: або ти віддаєшся йому на 100%, або нічого не вийде. А ще світло рампи оголює душу. Сцена не приймає халтуру. Бо її бачить глядач». 

А ще Катерина дуже радіє — і не просто радіє, а на сьомому небі від щастя — що стала каталізатором популяризації балетного мистецтва: «Бальзам на душу, коли люди пишуть: «Спасибі. Завдяки вам я вперше вирішив піти на балет, і мені дуже сподобалося!» 

Катерина також вважає, що балет — це характер і дисципліна й одночасно — легкість та емоції. А ще симбіоз спорту й мистецтва. Окрім бездоганної техніки та стрибків (тридцять два фуете, виявляється, особливої погоди не зроблять), мають бути бездоганними акторська майстерність, слух і — костюми. Адже в балеті дуже важливою є краса рухів, міміки та вбрання.
Подружжя любить подорожувати. Їм інколи хочеться мандрівного раю на землі, без соцмереж, із книжками. Катерина раніше дуже любила шопінг. А нині цікавиться багатьма українськими брендами — гарними речами, до того ж, підтримуючи тим самим вітчизняного виробника.

Сімейні традиції у балетної пари справді дуже сімейні. Вони удвох вкладають дітей спати, читають їм на ніч. А ще родина колекціонує ялинкові прикраси. У кожної іграшки своя історія. І діти, наряджаючи ялинку, просять батьків розповідати про кожну прикрасу. Пара завжди кидає перед від’їздом монетку в море чи фонтан, аби повернутися в місто чи місце, яке сподобалося. 
Катерині Кухар прихильники дарують цікаві й креативні подарунки. А одного разу після благодійної вистави «Лускунчик» вручили велику, красиву, з неймовірними ілюстраціями однойменну книжку, яку тепер вона читає дітям. Адже це її вистава. А партію Маші вперше Катерина Кухар станцювала у 17 років.

Що ж стосується вистави «Лускунчик» у Чернігові, то вона стала радістю і втіхою для шанувальників балету. Неймовірно красиві декорації, музика Чайковського, колективні балетні сцени... І на цьому тлі — Маша і Лускунчик — як жива казка любові, краси, перевтілення і надзвичайної праці над кожним рухом. А над усім цим — королева пуантів Катерина Кухар, яка, здається, зіткана з легких хмаринок, пелюсток білих троянд і золотого сяєва любові до найкращого у світі мистецтва — балету.

До речі, як і завжди, після геніальної вистави, незважаючи на слизоту і сніг, так хотілося «летіти, а не йти» і навіть танцювати. А ще згадувалися подаровані як сувенір пуанти в шухляді мого стола — такі ніжні, атласні і чарівні. Доторкнешся — лунає музика і танцівниця в пачці робить свої неповторні па...

Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото Лариси ЦИГАН та з інтернету

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14