Шість кіл снігопаду. Уроки

2021-02-19 07:10

Подібний, але трохи менш виснажливий, сніжний тиждень працівники комунального підприємства «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради пережили на початку березня 2018 року. 

Як і тоді, цього разу цілий тиждень трактористи, двірники, слюсарі, будівельна група, покрівельники з дня у день були зайняті на розчищенні дворів, прибудинкових територій. І знемагали від утоми та недосипання. А ще ж у кожного і своя родина…

Кому подяка

Звичайно, завжди є чи не в кожному будинку люди, які виросли в селі або в приватному секторі. Вони допомагають своїм двірникам, поважаючи їхній вік. Бо найчастіше — це жінки шанованого віку, яких перед пенсією не хочуть брати на підприємства. Тому вони працюють у ЖЕКу.

— Дякуємо всім мешканцям наших будинків, які цього надзвичайно важкого для всіх тижня взяли лопати і допомагали двірникам чистити сніг біля під’їздів будинків, доріжки біля житла, стежки між будинками, — говорить начальник ЖЕК-10 Ігор Лущай.

Завдання було не з легких. Трактористи з неділі, 7 лютого, починали працювати з 4-5 години ранку й до того часу, поки не почистять підпорядкований сектор території ЖЕКу. Інколи вдавалося це зробити до обіду. А от у деякі дні окремі двори не вдавалося почистити й до вечора. З них починали наступного ранку.

Печально було, коли через годину-дві після очищення трактором випадало стільки снігу, що вже не було видно слідів комунальної техніки. Тому деякі мешканці вважали комунальників неробами і незаслужено кляли. 

Про сумлінних і боржників

Найбільшою несподіваною для керівництва ЖЕК-10 стала майже 99-відсоткова оплата комунальної послуги, особливо за квартиру і вивезення сміття під час локдауну, пов’язаного з COVID-19.

— Ми дуже вдячні людям за розуміння й оплату. Вони, перебуваючи вдома, бачили, що двірники мили і дезінфікували під’їзди, проводили аварійні ремонти, міняли покрівлю, ремонтували під’їзди, фарбували об’єкти, — говорить Ігор Лущай. – Люди починають розуміти, що оплата за квартиру дозволяє нам утримувати житло на належному рівні.

Проблема: велике сміття у снігу

Снігопади відкрили ще одну проблему, яку багато людей не розуміють. Великогабаритне сміття, упаковки від техніки, двері, меблі, будівельне сміття НЕ МОЖНА зараз викидати у сніг! 

Уся техніка під час снігопадів зайнята на подоланні стихії. Тому не може одночасно вивозити ще й велике сміття. Це по-перше. А по-друге, як його діставати зі снігу? Без добре розчищених дворів і проїздів для двох у парі тракторів — один вантажить, а інший вивозить сміття — це складно робити. Адже ще десятки приватних автівок перебувають у дворах!

Та й пакети з побутовим сміттям треба викидати у напівпідземні баки, а не поруч із ними. Невже хтось хоче, щоби літня жінка-двірник за кожним вкидала їх у баки? Бо саме вона доглядає за порядком біля них. Техніці це робити складніше, а в снігопади й неможливо.

Автомобілі у дворах

Чимало клопоту завдають і приватні авто, кинуті у дворах. Вони найбільше заважають в очищенні від снігу для проїзду і швидкої допомоги, й інших машин.

Тільки небагато людей стараються для загального добра і роблять для своїх авто «кишені» в снігу. Таким чином, не заважаючи при очищенні дворів техніці ЖЕКу.

— Правила взаєморозуміння дуже прості: щоби жити в комфортних і охайних будинках, треба завжди робити крок назустріч одне одному. Намагатися робити так, аби це було на благо всім: і тим, хто живе в будинках у мікрорайоні, і полегшувати працю тих, хто прибирає та утримує ваше житло, — говорить начальник ЖЕК-10 Ігор Лущай.

Отож мудрі істини — «не курити, не кидати недопалків у вікно та з балкона і не смітити», які давно засвоїли люди—справжні господарі свого житла, також залишаються в силі.

Даша КОТОВСЬКА
Фото надані ЖЕК-10

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42