До порядку потрібно привчати. Евакуаторами — також

2021-02-18 08:15

На превеликий жаль, у Чернігові мешкає чимало пихатих людей, які не хочуть підкорятися нікому й нічому. Що й показала ця, колись традиційна, зима зі снігом, хурделицею та ожеледицею. До міської влади й комунальників — жодних претензій. Працювали на всю котушку, у кілька змін; залучали й безробітних, і приватну техніку. Загалом — із усіма поставленими природою завданнями впоралися. 

Упевнений, що могли би спрацювати ще краще, аби неймовірно не заважали автівки, припарковані вздовж доріг і в невстановлених для цього місцях. На вузьких вулицях це взагалі не давало можливості снігоочисній техніці працювати, тож ця частина й досі лишається заметеною. І продовжує спричиняти незручності для всіх. Наприклад, на початку снігопадів доходило до того, що автівки були вимушені їхати замість доріг — тротуарами! На власні очі бачив, як медики швидкої допомоги вимушені були пробиватися з ношами до під’їзду — доїхати заважали легковики, залишені власниками на міжбудинкових проїздах. 

Доречно нагадати, що напередодні снігопадів міський голова Чернігова закликав: 

«Прошу всіх мешканців із повагою та розумінням поставитися до погодних умов і не залишати техніку на вулиці. Добре, що в місті є ті, хто це розуміє. Для тих, які не розуміють — ми вимушені зараз перерозподілити бюджетні кошти і купити евакуатор. Машину залишив — 2600 гривень заплатив, приїхав, забрав. І хоча сніг через певний термін закінчиться — але я чітко бачу, що евакуатор необхідний місту. Бажано такий маніпулятор, який стає біля авто, з боковим завантаженням, і нікому не створює жодних перешкод. Треба вивчити досвід інших міст, подивитись на нашу ситуацію, поспілкуватись із працівниками підрозділу КТП, які відповідають за прибирання».

За словами начальника управління ЖКГ — придбання таких маніпуляторів є доцільним. Це стосується не тільки паркування в зимовий період. Скрізь у місті є знаки, які забороняють паркування. Тому пропрацьовується варіант примусового забирання цих машин, які стоять із порушеннями правил дорожнього руху. Припарковані всупереч правилам автомобілі заважають роботі комунальників, зокрема — прибирати вулиці міста. 

Скільки коштуватимуть місту маніпулятори – ще невідомо. Закупівлю проводитимуть через тендер після того, як вирішать усі правові аспекти. Але вже визначили шлях, яким можна відшкодувати гроші на обслуговування техніки. Якщо машину забирають на штрафмайданчик, то потім, коли людина забирає свою машину, — вона сплачує вартість самої евакуації і вартість охорони штрафмайданчика. До цієї суми входитиме й амортизація самого евакуатора. 

Додамо — можливість евакуації автівок є і в поліції. Департамент патрульної поліції підписував договір із приватними компаніями, що надають послуги з евакуації авто. Цю процедуру роблять, якщо трапилась ДТП. І авто стоїть таким чином, що заважає іншим учасникам дорожнього руху. Або, наприклад, під під’їзд приїхав сміттєвоз, а забрати контейнер не може — бо хтось там залишив свій автомобіль. Тоді комунальна служба телефонує на лінію 102, приїжджає поліція. І, якщо це авто справді заважає виконанню робіт, то його можна евакуювати. Коли заборонене паркування — теж можуть забрати.

Як на мене, одного комунального евакуатора на все місто навіть мало — потрібно більше. Досить заплющувати очі на цю очевидну проблему для більшості міст України. Так, погано, що наша ВР і досі не може знайти час та не має натхнення повністю врегулювати відповідним законом цю ситуацію. Хоча у всіх цивілізованих країнах це давно вже зробили. Певно, своїх депутатів ми знаходимо десь у джунглях і обираємо до парламенту. Тому й дійшло до того, що процедура блокування коліс спеціальними засобами — більш законна, ніж прибирання автопорушників евакуаторами.

Останніми роками зима «балувала» нас теплою погодою, а цього року нагадала, якою вона може бути сніжною, з великими морозами та хуртовинами. Впевнений, що наступними роками подібне відбуватиметься доволі часто. Звідки таке переконання? 

Все просто — уважно відслідковую, що коїться за межами нашої країни. Про тему «глобального потепління» у світі майже не говорять, і лише деякі наші «науковці», передивившись уже застарілих фільмів-катастроф, і досі розповідають, що в 2050 році Україна (звісно, й Чернігівщина) буде майже субтропічною зоною. Але розвинені країни Заходу та відомі особистості (мільярдери) ще 20 років тому почали вкладати величезні кошти в екологічні програми. 

Як результат — на початку січня ВСІ наукові станції Антарктиди зафіксували — закрилася найбільша озонова діра в атмосфері Землі. А найсучасніша кліматична програма вже показує: якщо ми й далі будемо перейматися проблемами екології навіть такими темпами — повернемося до традиційного клімату вже у 2040-му році. 

І цьому можна довіряти! 

Отже, потрібні нам як евакуатори, так і жорстке законодавство стосовно порушників. Не хочуть жити за правилами — потрібно привчати!

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57