У Чернігові запрацював медіапроєкт «Школа журналістики «Деснянська правда»

2021-02-18 07:41

15 лютого відбулася офіційна презентація ініціативи «Школа журналістики «Деснянська правда». Це навчальний медіапроєкт, що реалізується редакцією газети «Деснянська правда» спільно з Національним університетом «Чернігівська політехніка». 

Пресконференція, на якій представили ініціативу, – перше практичне завдання. Учасники могли відчути себе журналістами, активно беручи участь під час презентації та ставлячи конкретні запитання до спікерів. На зустріч завітали також представники Чернігівської обласної та міської рад, тож слухачі могли поспілкуватися з ними на теми, які не стосуються безпосередньо проєкту. 

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради, побажав учасникам «Школи журналістики ДП» опанувати вміння працювати з різними джерелами інформації, розвивати критичне мислення. На його думку, саме ці компетенції відрізняють журналіста від представників інших професій. Також він порадив слухачам проєкту бути активними, збагачувати свою мову, читаючи класичну літературу, переглядаючи світові видання та місцеву пресу з тих напрямків, що цікаві та близькі учасникам. Такий підхід дозволить сформувати глобальне уявлення про світ та розуміння процесів, що відбуваються. Урешті-решт, це може стати конкурентною перевагою журналіста. Також Олександр Ломако наголосив на необхідності соціально-відповідально викладати матеріал, оскільки журналісти впливають на формування цінностей суспільства. 

Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради, розкрив власне бачення подальшого розвитку засобів масової інформації, збільшення digital інструментів для розміщення журналістських матеріалів. Порадив писати у власному стилі, не заганяючи себе в певні рамки. Висловив готовність до співпраці зі слухачами «Школи журналістики ДП».

Михайло Ільницький, голова правління АТ «Чернігівобленерго», депутат Чернігівської обласної ради, зазначив: «Ідеальна ситуація – коли представник ЗМІ має, як мінімум, дві освіти, а не лише одну, журналістського спрямування. Це важливо для розширення світоглядного бачення журналіста».

Олег Новомлинець, ректор НУ «Чернігівська політехніка», вважає, що для студентів НУ «Чернігівська політехніка» проєкт – це одна з можливостей формування індивідуальної освітньої траєкторії.

Христина Лаврищева, директорка ТОВ «Чернігівська Деснянська правда», розповіла про особливості проєкту: «Перш за все, потрібне бажання вчитися. І перший крок наші учасники вже свідомо зробили. Ми їх навчимо, насамперед, бути собою, сміливо братися за виклики, покажемо, як робиться класна журналістика, аби медіапростір Чернігівщини був якісним». Христина Лаврищева також розповіла, що планується продовження проєкту, бо є достатньо охочих долучитися. 

«Навчальний курс складається з 12 занять, серед яких — жанрологія, риторика, ділова українська мова, юридичні аспекти журналістики. Учасники зможуть випробувати отримані навички на практиці – до програми включені запис інтерв’ю, виконання редакційних завдань, розробка та створення друкованих матеріалів. Зважаючи на те, що «Школа журналістики» – це ініціатива редакції газети «Деснянська правда», учасники, які продемонструють найкращі результати, отримають можливість публікації на шпальтах цього видання», – зазначила Діна Вонг, куратор проєкту «Школа журналістики «Деснянська правда».

Слухачів також цікавила думка гостей стосовно низки питань. Зокрема, Дмитро Блауш коментував можливість використання сленгу в журналістських матеріалах. «Треба враховувати, де ви працюєте. Якщо в друкованому ЗМІ, безумовно, бажано писати чистою мовою, а якщо, наприклад, в Instagram ЗМІ, то сленги допустимі». 

Учасники Школи дізналися, що для гарного журналіста важливо мати критичне мислення та вміння правильно писати і говорити рідною мовою. І, звичайно, — про деякі характеристики, що включають у себе витривалість, наполегливість, оперативність та точність. 

Одна зі слухачок «Школи журналістики», школярка Дар’я Літош, поділилася враженнями від презентації: «Ця пресконференція для мене неймовірно інформативна та корисна, оскільки я більш детально дізналася про курс та отримала відповіді на мої запитання. Було цікаво обговорити з гостями заходу цікаві теми та дізнатися їхню професійну думку». 

Половина групи – студенти, які входять до студентської ради та викладачі університету «Чернігівська політехніка». Загалом учасники проєкту – слухачі різного віку: наймолодшій учасниці 17 років, а найстаршому — майже 50. 

Заняття «Школи журналістики ДП» відбуватимуться щотижня в НУ «Чернігівська політехніка». Медіапроєкт триватиме до кінця квітня 2021 року.

Тетяна ЗАБАШТАНСЬКА, 
Олександра ГРИЩЕНКО,
учасниці проєкту «Школа журналістики ДП»

 

 

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55