Які стоматологічні послуги будуть безкоштовними

2021-02-17 08:33

Розповідає Національна служба здоров’я 

Національна служба здоров’я (НСЗУ) на своїй сторінці у Facebook назвала перелік стоматологічних послуг, які з 2021 року мають бути безплатними для всіх українців.

Список міститься в новому пакеті «Стоматологічна допомога дорослим та дітям» Програми медичних гарантій, говориться в повідомленні.

У службі зазначили, що фінансування системи охорони здоров’я вкрай обмежене, тому безплатними будуть найнеобхідніші послуги. 

Серед них:

- ургентна стоматологічна допомога дорослим та дітям;
- проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги;
- планова стоматологічна допомога дітям, крім ортодонтичних процедур та протезування.

Для дорослих безплатною залишиться ургентна стоматологія – зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю, уточнили в повідомленні.

Українці не мають платити за медичні послуги за наявності таких діагнозів: пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яна хвороба, карбункул і фурункул, травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Дорогі стоматологічні послуги – протезування, брекети тощо – до пакету безплатних послуг не входять.

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57