Ніжинський елеватор розширює свої потужності

2021-02-16 08:34

9 лютого відбулася значна подія на шляху розбудови зернового сектору економіки Чернігівщини – на території Ніжинського елеватора Баришівської зернової компанії Grain Alliance закладено початок будівництва нового об’єкта для зберігання збіжжя.

Привітати громаду Ніжина та керівництво підприємства із розширенням потужностей завітали голова обласної ради Олена Дмитренко, Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, Ніжинський міський голова Олександр Кодола та генеральний директор Grain Alliance Євгеній Радовенюк.

Як зазначалося під час заходу, будівництво елеватора в Ніжині було розпочато ще в 2017 році, а вже у 2019-му він запрацював на повну потужність. За цей час обробку та зберігання на підприємстві пройшло вже більше 250 тисяч тон збіжжя. В діяльності компанії активно використовуються енергозберігаючі технології, адже зерносушарка комплексу працює на альтернативному пальному – відходах обробки зерна. Свого часу Зерновий альянс вклав великі інвестиції в енергоефективне сушильне обладнання, що дозволило збільшити швидкість і якість сушіння, зменшити витрати і викиди парникових газів.

У 2019 році група компаній «Grain Alliance» отримала кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку у сумі 10 млн євро для розширення потужностей для зберігання зернових із застосування енергоефективних технологій, а також придбання сільськогосподарської техніки.

Крім того, у минулому році Баришівській зерновій компанії вдалося залучити черговий кредит ЄБРР, призначений для підтримки ліквідності та операційної діяльності Зернового альянсу, у розмірі 7 млн євро. Технічне сприяння для реалізації проєкту надає уряд Японії.

Співпраця компанії з найбільшим міжнародним інвестором для українського бізнесу та будівництво нового об’єкту дозволить в декілька разів збільшити потужності прийому зерна на Ніжинському елеваторі. Кредитні кошти будуть спрямовані на поліпшення інфраструктури для логістики, зберігання і транспортування.

Олена Дмитренко, коментуючи подію, наголосила на важливості розвитку аграрного сектору для Придесення.

– Будівництво нових об’єктів аграрної інфраструктури та впровадження спільних проєктів із країнами ЄС сприятиме економічному зростанню Чернігівщини, – підкреслила очільниця обласної ради та висловила вдячність шведським партнерам за значні інвестиції, підтримку та багаторічну успішну співпрацю з областю.

Учасники урочистого заходу скріпили своїми підписами текст декларації та взяли участь у церемонії закладання символічної капсули на ділянці, де цього року має постати будівля нової зерносушарки.

Цього ж дня члени українсько-шведської делегації побували у відділенні Баришівської зернової компанії в селі Чемер на Козелеччині, де оглянули транспортні ангари та ознайомилася із зразками сучасної сільськогосподарської техніки John Deere, тракторами і високошвидкісними сівалками точного висіву Väderstad Tempo, які використовуються в роботі підприємства.

Довідково

Grain Alliance – прогресивний сільськогосподарський оператор в Україні, що має понад 20-ти річний досвід успішного ведення сільського господарства.

Зерновий альянс обробляє в Україні близько 55 тис. га сільськогосподарських земель у Київській, Черкаській, Полтавській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Штаб-квартира компанії розташована у Стокгольмі, але вся оперативна діяльність зосереджена в Україні в містечку Березань приблизно за 80 км від Києва.

З метою підтримки довгострокової прибутковості, Grain Alliance робить акцент на сталому розвитку сільського господарства. Виробництво продукції орієнтоване на довгострокову перспективу, через збалансоване поєднання культур, зміну врожаю та відновлення ґрунту, чим досягається екологічна рівновага.

Одним з ключових компонентів для прибуткового сільського господарства є здатність сушити і зберігати зерно. З 2008 року зерновий альянс орієнтований на розширення та вдосконалення зерносховищ.

На сьогоднішній день Grain Alliance має шість зернових елеваторів із сумарною сушильною та сховищною потужністю понад 260 000 тонн. Це елеватори у Березані (52 000 тонн), Баришівці (15 000 тонн), Яготині (54 000 тонн), Ярмолінці (15 000), Ніжині (24 000 тонн) та Пирятині (101 000 тонн). Три з них мають доступ до залізниць, що забезпечує збільшення потужностей.

На додаток до елеваторних сховищ Grain Alliance може зберігати до 35 000 тонн зерна в традиційних сховищах. Ці приміщення були відремонтовані протягом останніх років і знаходяться в хорошому стані.

Фото з сайту Чернігівської обласної ради

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21