«Приборкання норовливого»: театральний позитив від Чернігівського облмуздрамтеатру

2021-02-15 07:08

Вам не здавалося, що останнім часом еліти, заразом й інтелектуальні, втрачають свої провідні позиції? Тобто, в моїй системі координат, адекватною є домінуюча позиція саме еліт, тож і послаблення цієї позиції є суттєвим конфліктом сприйняття реальності. 

У «Приборканні норовливого» п’яничка Онисим дуже швидко освоївся на позиції графа і дуже вправно вказав новоспеченому слузі на його місце. Звичайно, за сюжетом саме граф дозволив простолюдину жити в його оселі, спати в його ліжку та їсти з дорогого родинного посуду. Зарозумілість людини більш менш розумної опустила її на декілька сходинок соціальної драбини нижче, де їй не місце. Натомість та сама зарозумілість підняла посередність вище, де тій також не місце, але вона там непогано освоїлася. Вловлюєте алюзію? Недарма ж є примітка, що вистава – то український фарс.

Звичайно, є можливість того, що еліти вироджуються і не можуть контролювати певні речі. Врешті, панна Оляна чудово знала, хто такі Евріпід і Аристофан, але зовсім не розумілася на чоловічій психології. По факту, доки графиня здобувала освіту, її служниця Ярися здобувала знання, які все-таки згодилися більше. Так, вона стояла, а часом і лежала, на своєму, а часом і на чужому. Та все ж, саме вона влаштувала і собі заміжжя, і своїй панночці, яка, хоч і освічена, та не скрізь розумна.

І ще є один цікавий меседж, який апелює до якогось дивного комплексу меншовартості, чи впертості, чи дурості. Панна Оляна не припинила приборкувати норовливого, навіть знаючи, що він не проти із випадковою служницею відвідати «може навіть і курник». Можливо, те, чого ми дуже хочемо, нам навіть і не потрібно?

Феномен театру в тому, що ти зчитуєш різні символи та змісти, відповідно до внутрішнього стану і переживань. Зараз для мене хеппі енд у «Приборканні» у тому, що все стало на свої місця. І бідоласі Онисиму то все наснилося. Аби ж так і насправді.
Та насправді, це весела, легка та оптимістична вистава Чернігівського облмуздрамтеатру. Якщо не читати підтексти.

P.S. Якщо хочете театрального позитиву, його подадуть 27 лютого.

Діна ВОНГ
Фото авторки

 

 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14