«Сонечко» відкрило двері для дітвори

2019-08-14 06:06

Оздоровитися у своїй громаді, причому повністю чи майже повністю коштом громади – таку можливість отримали хлопчики й дівчатка у Варвинській ОТГ. Влітку тут запрацював дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Сонечко», розповідає заступник Варвинського селищного голови з гуманітарних і соціальних питань Тамара Дейнека. 

Як піонерський табір «Сонечко» працювало ще за радянських часів. З 2004 до 20017 року заклад перебував на балансі районної державної адміністрації, і оце лише нещодавно (в лютому 2019-го) перейшов у власність об’єднаної територіальної громади. Цього року в таборі була лише одна зміна – з 1 до 21 липня. Відпочити тут мали змогу 90 хлопців і дівчат віком від 6 до 16 років

Як повідомила Тамара Дейнека, приблизно для 70% дітей (це діти з багатодітних та малозабезпечених родин,  діти учасників АТО/ООС, діти-сироти й позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди тощо)  вартість путівки відшкодовувала селищна рада, а тільки для 30% дітей вартість становила лише 550 грн (10% від повної вартості) – саме таку суму мали заплатити їхні батьки, а іншу частину витрат брала на себе громада. Були й дітки з Києва, їхні батьки платили повну вартість – 5500 грн за зміну. 

– Оскільки ми відкрилися в перший раз, то дуже хвилювалися, чи все встигнемо вчасно, чи все нам удасться, чи будуть задоволені діти, – поділилася турботами Тамара Дейнека. – Але все пройшло чудово. Діти плакали, коли розставалися, вони отримали незабутні враження та знайшли нових друзів. А батьки теж раділи, що діти мали прекрасні канікули. Тепер ми вже розуміємо, що могли би набрати ще одну зміну. 

На ремонт і облаштування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Сонечко», а також на заробітні плати його директору, вихователям, кухарям та іншим працівникам Варвинська ОТГ витратила близько 600 тисяч гривень. За словами заступника селищного голови з гуманітарних питань, було повністю замінено стару електропроводку у приміщеннях, переклеєно шпалери в кімнатах, облаштовано ізолятор і медичний кабінет. Для кухні придбано жарочну шафу та професійну електросковороду, посуд та інше обладнання. Харчування в таборі, до речі, було п’ятиразовим, а страви – найрізноманітнішими. 

Співробітники селищної ради та самого табору навели лад на території, встановили лави, альтанки, облаштували пляж, залучили фахівців до розчищення русла річки Удай у районі пляжу. Тож ця територія стала ще більш привабливою для відпочинку. Сектор освіти районної державної адміністрації надав «Сонечку» в оренду сцену, де відбувалися різні концерти й виступи. Крім того дітки відвідали аквапарк у Броварах і 3D кінотеатр у Прилуках

В організацію змістовного дозвілля для дітей та злагоджену роботу колективу«Сонечка» чимало зусиль, душі та любові вклали директорка Людмила Борсук і старша вихователька Надія Кузьміна. Загалом же фахівці тут підібралися дуже відповідальні, старанні, уважні та креативні. У громаді сподіваються, що добра справа матиме продовження. 

– Планів стосовно подальшої роботи «Сонечка» у нас багато, – говорить Тамара Дейнека. – Плануємо осучаснити його територію. На наступний рік зробити теплі душові й туалети (наразі «зручності» на вулиці, хоча тепла вода нагрівається бойлерами). Поруч із нашим закладом у селі Леляках розташований великий стадіон, хочемо навести лад і там, аби можна було проводити спортивні та розважальні заходи. Тож «Сонечко» працюватиме, а наші дітки матимуть можливість якісно відпочивати й оздоровлюватися поруч з рідною домівкою. 

Особливу вдячність також хочеться висловити депутатському корпусу Варвинської селищної ради за підтримку, працівникам селищної ради, центру дитячої та юнацької творчості, відділу освіти, дітей, молоді та спорту селищної ради, загону благоустрою селищної ради, громадській організації «Фортеця» та її керівникові Андрію Кисілю, працівникам Леляківського старостинського округу й мешканцям села.

Вікторія Сидорова

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13