На Городнянщині нелюди вбили лосиху з лосеням

2021-02-12 10:42

Факти браконьєрства на Чернігівщині – давно не дивина. Але, здається, Городнянщина посідає у цьому сенсі непочесне місце. Рівно три роки тому там убили вагітну лосиху. Слідство з цього приводу досі триває. І ось новий жахливий випадок – просто посеред кукурудзяного поля біля селища Деревини застрелили матір із дитинчам. 

Лосі загинули у ніч на 5 лютого. Швидше за все, браконьєри застосували спеціальні прилади для полювання в темну пору доби, розповідає місцевий житель Микола Крупенич. Він працює на митниці при державному кордоні — головний фахівець Держпродспоживслужби. Коли дізнався про те, що посеред поля знайшли туші вбитих і розчленованих тварин, поїхав туди. Каже, кривава картина досі стоїть перед очима. Микола Крупенич і сам мисливець із 1984 року, але тих, хто це зробив, називає просто нелюдами. Браконьєри вирізали найласіші шматки – стегнову частину, все інше просто покинули.

Трагедія трапилася неподалік від кордону – за 2 км від поля стоїть прикордонна вежа. Територія, за словами Микола Крупенича, має проглядатися добре у всі боки.

Олександр Юрченко, очільник Городнянської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок, підтверджує, що випадки браконьєрства непоодинокі. Каже, для того, щоб усі території були під пильним наглядом, потрібні єгері. А їх не вистачає, добре, якщо єгер раз на місяць оглядає територію. При цьому для того, щоби заїхати на ввірену територію в 10-кілометровій зоні, потрібно відмітитися в прикордонному загоні – такий порядок. Мають зафіксувати час перебування, кількість осіб, марку і номер автомобіля.

Чому розперезалися браконьєри, Олександр Юрченко не розуміє – каже, наче і служби відповідні є, наче і працюють…

Можливо, тому, що ключове слово тут «наче»? Ось, наприклад, постає запитання: як за 2 км від прикордонної вежі можна було не почути пострілів із мисливських карабінів, не побачити світла автомобільних фар? Адже на снігу добре видно сліди колес від автівок, на яких були злочинці. Без сумніву, що і оббіловували туші при цьому світлі. Як це можливо? Адже поле розташоване саме в тій 10-кілометровій зоні!

Утім, на ситуацію Олександр Юрченко дивиться із мисливницької позиції. Каже, не розуміє, чому лосів занесли до Червоної книги – мовляв, спочатку потрібно було порадитися, спитати думку в обласній екології, в «Чернігівлісі». Наводить цифру – в Городнянському районі близько 100 особин лосів. І несподівано підсумовує: вони можуть шкодити лісовому господарству, оскільки знищують зелені насадження. Цю думку очільника районного товариства мисливців і рибалок варто залишити на його совісті...

Артем Коломієць, начальник відділу тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, сподівається, що поліція зможе встановити причетних до випадку на Городнянщині – браконьєри залишили сліди. 

На жаль, факти браконьєрства спостерігаються у всій області, але винні за це не покарані. Наприклад, каже Артем Коломієць, слідство за вбивство вагітної лосихи трирічної давнини досі триває. Але тут хоч є надія, що у цій справі браконьєр таки отримає по заслузі. 

Щодо цьогорічного випадку, то, як повідомила речниця поліції Чернігівської області, слідчо-оперативна група Городнянського відділку поліції провела огляд місця події, склала відповідні матеріали, а також внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Порушено кримінальне провадження за ч.1 ст. 248 Кримінального кодексу України (незаконне полювання). 

Алла ПРИМА
Фото надані Миколою Крупеничем

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55