Вікторія Олексієнко: «У дитсадках повинні працювати педагоги за покликанням»

2021-02-10 10:25

Вікторія ОЛЕКСІЄНКО — молода, енергійна та креативна педагогиня. І у своєму досить молодому віці вона очолює Чернігівський дошкільний навчальний заклад №26.

В освіті пані Вікторія вже більше десяти років. Свій педагогічний шлях починала з роботи вихователя Чернігівського дитсадка №53, центру Софії Русової. А через вісім років сама  стала завідувачкою дитячого садочка №26. І вже майже чотири роки успішно керує цим навчальним закладом.

Жінка зізнається, професію обрала за покликом душі. Вона любить дітей і їй подобається допомагати їм пізнавати світ. Крім того, важко було уявити себе в іншій сфері, коли тато все життя пропрацював учителем. Вікторія Олексієнко має дві вищі освіти. Спочатку вивчилася на вчителя трудового навчання та інформатики тоді ще в Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка. А далі здобула магістра, організатора дошкільної освіти та викладача дитячої психології і педагогіки. І за свою багаторічну педагогічну діяльність та професіоналізм пані Вікторія має Почесну грамоту Управління освіти Чернігівської міської ради та Подяку Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації.

Про багатогранність Вікторії Олексієнко говорить і те, що крім роботи завідуючої дитсадка вона працює вихователем середньої групи, пише статті з виховання та розвитку дошкільнят, видає методичні посібники з розвитку їхньої мовленнєвої творчості та діяльності, рецензує наукові роботи студентів та є стекхолдером у Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Пані Вікторія допомагає студентам кафедри дошкільної освіти «Чернігівського колегіуму» проходити практику і, зокрема, прописувати студентам творчої лабораторії освітню програму. Як змінився дитсадок за останні роки, що у планах молодої керівниці та чим тут зацікавлюють дошкільнят? Про це далі в нашому інтерв’ю.

—  Пані Вікторіє, чи складно було вам як молодому спеціалістові починати роботу завідувачки дошкільним навчальним закладом?

— Складно, бо я прийшла у вже сформований колектив молодим спеціалістом. Мені тоді виповнилося 30 років, а деякі колеги були значно старші від мене. Але у нас дружний, згуртований колектив, і я з перших днів відчувала його підтримку й бажання допомогти. Нині наш садочок відвідує 200 діток, відповідно до кожного віку у нас діє 8 груп. У дитсадку працює 14 вихователів, методист І кваліфікаційної категорії, психолог, дитячий фізінструктор, двоє музичних керівників. І колектив відносно молодий.     
—  Не так давно ваш заклад відзначив 55-річчя. І, звісно, він потребує оновлення. Що вже встигли зробити відколи  очолили цей дитсадок?

— Так, нині нашому закладові вже 57 років і тут, справді, є над чим працювати. Хоча для мене він найкращий. Відколи я сюди прийшла, тут багато чого змінилося. І в тому не лише моя заслуга. Лише завдяки нашій спільній роботі з колективом, Управлінню освіти Чернігівської міської ради та Чернігівській міській раді заклад став красивішим та комфортнішим. У 2017 році ми замінили старі вікна на енергозберігаючі, 2018-го — старий дах на новий, шатровий із утеплювачем, зробили капітальний ремонт другого поверху, встановили металопластикові двері. Торік в електрощитовій встановили нові протипожежні двері.  У мене й надалі дуже багато планів стосовно покращення нашого навчального закладу. Хочеться замінити каналізацію, облаштувати по-новому туалетні кімнати, покращити матеріально-технічну базу.  

—  Починаючи від КСК і до Шерстянки, ваш дитсадок єдиний на весь мікрорайон. Чи всім тутешнім дітям вистачає місця? Чи треба  ставити дитину в електронну чергу одразу після народження, щоби потрапити в садок?

— Для того, щоби потрапити до дитсадка, треба стати в електронну чергу. У кожному дошкільному навчальному закладі є своя реєстрація. Зареєструватися можна з дому або прийти до садка, і ми допоможемо це зробити. Ставати в чергу одразу після народження дитини необов’язково. Але, з іншого боку, так збільшується можливість отримати місце в дитсадку та економиться час батьків. Якщо батьки впевнені, що найближчим часом вони не змінять місце проживання, то в електронну чергу краще стати якомога раніше.

Пільги існують для дітей переселенців, учасників АТО, дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування. Ознайомитись із повним переліком пільг можна в Управлінні освіти. У садочок ми приймаємо дітей із двох років. 

—  Чи потрібно сплачувати якісь благодійні внески?

— Ні. Управління освіти повністю нас усім забезпечує, починаючи від засобів гігієни та господарських товарів до більш вагомих речей. 

— Чи обов’язкова для вступу карта профілактичних щеплень? 

— Коли ми набираємо групи, батьки приносять ксерокопії карт профілактичних щеплень. І вони зберігаються в кабінеті нашої медсестри. Ми відповідальні за здоров’я всіх наших вихованців. 

— Чим зацікавлюєте своїх вихованців?

— Особисто я дуже люблю діток, залюбки граюся з ними, навчаю новому. Завжди намагаюся додати у свою роботу креатив. І це велике щастя бачити, як дітки біжать тобі назустріч, обіймають тебе, діляться своїми враженнями. Попри складність роботи наші вихователі завжди йдуть до дітей із гарним настроєм, усмішкою на обличчі та любов’ю в серці. Діти відчувають це і їм уже цікаво, а що ж нового буде сьогодні? Для людини, яка вирішила пов’язати своє життя з вихованням чи навчанням дітей, дуже важливо бути відповідальною, доброю, сміливою і мати любов до дітей. Це має бути людина з чистою душею та відкритим серцем. У дитсадках повинні працювати педагоги за покликанням. Дошкільнята добре відчувають таких вихователів, і з ними їм набагато цікавіше пізнавати світ. Із ними вони зростають у гармонії.    

— Які гуртки діють при дитячому садочку?

— За кожною нашою групою закріплені різні гуртки. Їх ведуть самі вихователі. Є економічний гурток, де старшим дітям розповідають про гроші різних країн світу, для чого вони потрібні, як із ними поводитися. Діє музичний гурток і гурток оздоровчозберігаючих технологій, шахи. Є лісовий куточок, де дітям проводять заняття на свіжому повітрі, розповідають про творчість Василя Сухомлинського, Тараса Шевченка, читають вірші.

—  Робота педагога іноді забирає весь вільний час. Звідки черпаєте сили і що надихає на творчу, наукову діяльність, роботу зі студентами?

— Мене підтримує моя сім’я, чоловік і донечка. Ми з нетерпінням чекаємо вихідних, щоби побути разом, поїхати кудись відпочити, набратися позитивних вражень і зі свіжими силами почати новий робочий тиждень. Дуже любимо активний відпочинок. 

—  Ваше життєве кредо?

— Завжди рухатися лише вперед і не зупинятися на досягнутому. 

Спілкувалася Валентина НАУМЕНКО
Фото надані респонденткою

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21