ПРАВОЗНАВЦІ ЧЕРНІГОВА СПОВІДУЮТЬ ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

2021-02-08 09:02

Актуальну, значиму та болючу для суспільства проблему алкогольної залежності обговорювали члени громадської організації «Асоціація правознавців Чернігова» та її прихильники на  круглому столі «Алкоголь – духовна прірва. Правознавці за здоровий спосіб життя».

У пресцентрі «Деснянської правди» зібралися небайдужі чернігівці різних поколінь, об’єднані тривогою і вболіванням за долі людей, залежних від пристрасті до спиртного.

Військовий капелан, священник, історик, бакалавр права, член Асоціації правознавців Чернігова Максим Щербина у своїй лекції акцентував увагу на необхідності порятунку молоді, адже в молодіжному середовищі стає звичним і навіть модним вживання спиртних напоїв.

– Актуальність теми круглого столу продиктована зростанням цього деструктивного явища в суспільстві, – з тривогою зазначав отець Максим. – Любителі алкогольної ейфорії стрімко втрачають добре ім’я, спотворюють образ Божий. Усю глибину і трагедію такого явища висловив в одному зі своїх творів святитель Іван Золотоустий: «Сп’яніння – це неприродна несамовитість душі, спотворення думок, нестача міркування, відсутність розуму». Отож більшість залежних від цієї гріховної пристрасті стають неспроможними засвоїти благодатні дари, необхідні для спасіння душі.

Свою точку зору на проблему висловив голова Асоціації правознавців Чернігова, нотаріус і кандидат юридичних наук Олександр Красногор. Олександр Володимирович – палкий прихильник здорового способу життя.

– Нотаріуси дотримуються принципу і правила не надавати будь-яких послуг громадянам, котрі звертаються до нотаріальної контори в нетверезому стані. Адже людина може не усвідомлювати своїх дій та їхніх наслідків, – поінформував присутніх правознавець. – Зовсім не вживаю спиртного – і завжди готовий сісти за кермо автомобіля, допомогти за потреби рідним, друзям чи клієнтам. 

Допомога й підтримка ближнього таки помічна в хвилини розпачу й скрути, коли людина здатна «залити горе» спиртним.

Дискусія присутніх на круглому столі була жвавою, емоційною, з цитуванням  не лише святого письма, але й мирських джерел. Говорилося, зокрема, й про вино як ліки, вживане в помірних дозах і якщо «доктор прописав». Стрибок у прірву – це пиятика, а не чарчина якісного напою, випита зрідка та з  доброї нагоди у товаристві надійних друзів. «Спотворення думок» і «несамовитість душі» у такому випадку, на мій погляд, нікому не загрожує.

Ольга ЧЕРНЯКОВА
Фото авторки

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21