Чернігівські митці отримали державні та президентську стипендії

2021-02-08 08:53

Указом президента України призначені державні стипендії видатним діячам культури і мистецтва.

У списку – більше 100 працівників культури. Частині з них призначені довічні стипендії, решті – строком на 2 роки. Серед останніх – і два працівники Філармонійного центру в Чернігові, повідомляє сайт 0462.

Так, дворічну президентську стипендію отримуватиме бандуристка, заслужена артистка України Раїса Борщ і диригент, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач.

Микола Сукач – художній керівник та головний диригент академічного симфонічного оркестру «Філармонія». Раїса Борщ – художня керівниця капели бандуристів ім. Остапа Вересая.

Згідно з законодавством, стипендія виплачується щомісячно, починаючи з 1 числа місяця, наступного за місяцем набрання чинності указу (у цьому випадку – з 1 березня).

Розмір державних стипендій, становить 1,5прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Наразі ця сума дорівнює 2653,5 грн.

Фото з сайту 0462

***
А нещодавно стипендію Президента України у сфері театрального мистецтва призначено артисту драми вищої категорії Чернігівського облмуздрамтеатру Сергію Пунтусу.

За час роботи в Чернігівському драмтеатрі з 2011 р. Сергій Пунтус зіграв цілу низку різнопланових ролей. У творчому складі шевченківців брав участь і став лауреатом багатьох міжнародних та всеукраїнських театральних фестивалів, зокрема у 2018 році отримав диплом V-го Міжнародного Фестивалю Українського Театру «Схід–Захід» у Кракові «За кращу роль другого плану» за виконання ролі Чорта у музичній комедії «Ніч перед Різдвом» за повістю М. Гоголя, яка була удостоєна Гран-прі цього поважного театрального форуму. Творчі досягнення актора стали підставою для призначення обласної Премії імені Михайла Коцюбинського (2015 р.) за виконання ролі Каліки Біллі у трагікомедії для дорослих «Каліка з острова Інішмаан» М. МакДонаха, а також нагородження Почесними грамотами Департаменту культури, Чернігівської облради, Подякою голови Чернігівської облдержадміністрації.

Фото Чернігівського облмуздрамтеатру
 

Інші новини:


«Бо мусить хтось стояти незворушно і не пустити ворога далі...»

Петро Кощей ніколи не боявся армії. І міг би взагалі не служити. Бо вдома в Данівці на Козелеччині залишалися немолоді батьки, в яких він був єдиною пізньою дитиною. Але 2013 року хлопець пішов до армії, був на строковій службі в Білій Церкві. 2014 року не стало батька... А Петро тоді вже був в АТО і служив там на контракті.

2021-10-13 09:03