«Іспанський сором»

2021-02-08 07:59

Саме так нині називають «сором за іншого». Зізнаюся — мені соромно за владу, яку обрали в 2019 році. Майже все негативне, що можна було отримати від неї, вже отримано? На жаль, ні. Чергове випробування — вакцинація! До якої, практично, ніхто не готувався протягом 9-ти місяців, а тепер наш президент розповідає, що втомився випрошувати милостиню у розвинених (багатих) країн. Доречно повідомити, що на сьогодні ми єдина європейська держава, яка ще не розпочала вакцинувати своїх громадян! 

Нагадаємо, для досягнення колективного імунітету — щеплення необхідно зробити 70% населення. Це залежить від території й кількості (щільності) населення, яка там проживає. Мінімум — 60%. І зробити це якомога швидше. Зазвичай, створення ефективної вакцини — процес довготривалий — 3-4 роки. Але коли на початку року стало зрозуміло, що це пандемія (яка охопить увесь світ) — вакцини розробляли без проведення деяких додаткових клінічних досліджень. Головне — випрацювати колективний імунітет, зупинити пандемію та суттєво зменшити смертність. На жаль, ми й тут тягнемося далеко позаду серед багатьох країн — наприкінці другої сотні. 

Тому навіть правити балачки на тему: чи хочемо ми вакцинуватися та якою вакциною — товкти воду в ступі. Занадто рано! От років за два — можна буде про це поговорити.

«Мильна бульбашка» від влади

Вибачте, але єдиним досягненням нинішньої влади особисто бачу вміння нас постійно обманювати без докорів сумління. 
Як нам повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, на першому етапі провакцинують понад 367 тисяч осіб. Вакцинація відбуватиметься добровільно і буде безкоштовною. Гарна новина? Дуже, якби не одне маленьке «але»! 

За два дні після цього він же повідомив, що Україна увійшла до переліку країн, яким Глобальна ініціатива COVAX надасть вакцини у першій хвилі розподілу. Для початку першої хвилі вакцинації вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин Pfizer. І постачання вакцин розпочнеться вже в середині лютого.

Не відаю, як ви, — але з арифметикою я поки що дружу. Зовсім у мене ці цифри не протанцьовують! Тим більше, що потрібно зробити спочатку одне щеплення, а за два тижні — наступне! Звідки знаю? Маю друзів в інших європейських країнах, які вже пройшли цю процедуру. 

Крім того, саме ця вакцина (одна із двох, які мають ефективність близько 95%) потребує зберігання в холодильнику з температурою мінус 70 градусів. Такого в країні, на сьогодні, — немає! Був! Один на всю країну! Але, певно ті ж пацюки, які з’їли всі запаси пшениці Держрезерву — і з холодильником щось зробили. А ДУСя (державне управління справами) замість того, аби його відновити, — витрачала десятки мільйонів гривень, аби освіжити літню резиденцію родини президента у Конча-Заспі... 

Тобто, по-перше — дуже сумнівно, що навіть ті 117 тисяч осіб першої хвилі отримають діючу вакцину. Чому? Бо за 3-5 діб без відповідного температурного режиму, препарат втрачає всі необхідні якості!

По-друге, про інші реальні домовленості з іншими організаціями, країнами чи виробниками інформації жодної. І коли ще стільки ж доз вакцини Pfizer не прибуде в Україну до кінця лютого, — насправді вакцинація і не розпочинається! 

Вакцини 

Зауважу, якщо коротко, зараз немає жодних підстав вважати, що будь-яка вакцина від COVID-19 може бути небезпечною. До речі, їх нині аж 115 і далеко не всі пройшли третій етап клінічних досліджень. Уже допущені до використання у країнах Європейського Союзу — Pfizer і Moderna (ефективність 95%). 

До речі, американська Moderna потребує зберігання у холодильнику з температурою мінус 20 градусів. Європейська AstraZeneca, американська Novavay, китайські Sinovac — плюс 2-8 градусів. Але всі вони мають ефективність до 70%. Інші вакцини навіть біля 50%.

І наостанок. Зрозуміло, що багаті країни не витрачали кошти на «Велике будівництво» — замовляли вакцини у всіх можливих виробників. Тому й вакцинуються з 27-грудня. І чимало з них навіть замовили набагато більше вакцин, ніж потребують. Тим більше, що потужності виробників теж далеко не безмежні. За прогнозами — незаможні країни (серед яких нині й Україна) розпочнуть реальну вакцинацію не раніше 2024-го року. Дуже хотілося б помилятися. Але...

Отож така вакцинація — це стовідсоткова відповідальність нинішньої влади.

Олександр ШИЛО  
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21