Сесія звернень

2021-02-05 05:52

Коли важку хірургічну операцію доручають виконати бригаді двірників — результат прогнозований. На жаль, нині маємо саме таку ситуацію у сфері економіки. Аби хоч якось вчасно й у повному обсягу зробити всі соціальні та боргові виплати, Уряд непрофесіоналів із благословення керманича країни підняв тарифи на комунальні послуги та енергоносії з нового року.

Підкреслю, це зробили не якісь олігархи, а саме нинішня влада країни. Перекласти відповідальність на місцеве самоврядування не вдасться — реформа децентралізації зайшла занадто далеко. Тому відбувається спроба виправити такий стан речей у ручному режимі — найбільша можливість для корупції на дуже високому рівні. Й активні пошуки хоча б якогось зубожілого цапа-відбувайла. 

Але проблема тарифів нині турбує майже кожну людину через неможливість платити за новими розцінками. Тому й обговорення цієї теми на засіданні сесії міськради тривало протягом кількох годин.

На пленарному засіданні були присутні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та 36 депутатів. А також спеціально запрошений директор Департаменту соціального захисту населення Олег Русін, який надав вичерпну інформацію щодо динаміки нарахування житлової субсидії упродовж останніх п’яти років.

Міськрада першим питанням прийняла Звернення до Кабінету Міністрів щодо недопущення підвищення цін на газ та електроенергію. За це рішення проголосували 33 депутати міської ради. Прийняттю звернення передувало напружене обговорення за участю міського голови, депутатів від усіх депутатських фракцій та присутніх у залі представників громадськості.

«Особисто моя позиція зводиться до того, що ціна на газ коливається від сезону і змінюватися вона може. Окреме питання — те, що є у нас газ власного видобутку, що в нього інша собівартість і що можна цей газ за окремою спеціальною ціною продавати населенню, як діють багато країн світу. Але якщо ми живемо в ринкових умовах, то ціна може коливатися. Проте за солідний термін, як мінімум — хоча б за місяць, про це треба повідомляти людей. Повинні бути розрахунки, оскільки не піднімається рівень доходів населення. Зараз субсидії отримує одна категорія, а через зростання цін субсидіантами мають стати вже значно більше громадян. І це треба передбачати, збалансовувати на рівні держави, розраховувати й пояснювати людям»,   зазначив Владис-лав Атрошенко. 

І додав: «Просто взяти і підняти тарифи, не обговоривши це питання, не зробивши розрахунки на всьому ланцюгу, не пояснивши, як і в який спосіб, хто отримає субсидії? Я вважаю такі речі неприпустимими. Відповідно, ми маємо наслідки — збурення людей». До речі, до сесії було зібрано більше 5 тисяч підписів проти підвищень тарифів. Хоча — це крапля в морі. 
Збільшення вартості газу та електроенергії — це, окрім того, що вдарить по наших особистих гаманцях, так і ще й по теплогенеруючих компаніях. Адже підвищивши одні тарифи, держава не врегулювала інші. За постановою Кабміну, ці суб’єкти можуть працювати, сплачуючи щонайменше за 90% використаного блакитного палива. При цьому воно дорожчає, а тарифи, які сплачує населення за надане тепло, в останнє затверджувалися 2019 року. Компанії фактично заганяють у збиток. І що з цим робити на державному рівні — немає жодних пропозицій.

За словами мера: «Чернігів не в змозі погасити майже 700 мільйонів боргів, які напрацювало тільки одне «Облтеплокомуненерго». Зараз у борги вже заходить ТЕЦ, незважаючи на те, що вона виробляє ще й електроенергію».

За доповіддю директора Департаменту соцзахисту області Олега Русіна, з 74 тисяч домогосподарств міста, які у 2017 році отримували субсидії, їх залишилося 33 тисячі у 2020-му. А відповідно, й удвічі зменшилося фінансування з держбюджету. Справа не в тому, що люди стали заможнішими, а у змінах до правил отримання субсидій.

Фізично люди не стали багатшими вчетверо. Мінімалка зросла, але ж інші складові також збільшилися. Курс виріс, купівельна спроможність зменшилась. Ціна на хліб: давайте порахуємо, яка була 3-4 роки тому, і яка зараз. Все додало в ціні.

Звернення до Кабміну з пунктами про недопущення зростання цін на газ та електроенергію присутня громадськість вимагала доповнити ще одним пунктом — «вимагаємо негайної відставки прем’єр-міністра і всього Кабінету Міністрів». Але це доповнення не набрало голосів. 

Також депутати проголосували за реорганізацію міської лікарні №1 та її приєднання до лікарні №2. Це перший крок до створення єдиної міської лікарні та ліквідації управління охорони здоров’я міськради.

Розглянули звернення до Кабінету Міністрів про спрощення системи оподаткування, щоби місцева влада, в межах експерименту, розпоряджалася податками самостійно.

Звернулися до прем’єр-міністра та міністра охорони здоров’я, щоб органам місцевого самоврядування надали повноваження самим встановлювати чи скасовувати карантинні обмеження, залежно від епідеміологічної ситуації в місті та регіоні.

Були звернення до Генеральної прокуратури, Державного бюро розслідувань і до Вищої ради правосуддя стосовно претензій компанії «Фрезеніус», що надавала послуги з гемодіалізу в Чернігові.

А також порушили питання стосовно публічної інформації про потенційних інвесторів на земельні ділянки чи укладені договори про наміри, а також щодо необхідності візуалізації використання земельних ділянок. Тим більше, що маємо приклади скандальних історій, наприклад, із газозаправною станцією у Масанах.

Олександр ШИЛО
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21