Сортувальна станція запрацює навесні

2021-02-03 13:24

Чернігівська освітня станція сортування сміття відтепер розташована в майстерні Національного університету «Чернігівська політехніка» за адресою по вулиці Бєлова, 4. Нове приміщення для сортувальної станції вже переобладналося, але приймати ресурси волонтери почнуть навесні. 

— Освітня станція сортування сміття — це був спільний проєкт із Молодіжним центром, який уже закінчився. Це була тестова станція, але, як показала практика, вона має великий запит серед містян. До сортування сміття долучилося дуже багато людей. Але у приміщенні по вулиці Магістратській замало місця для роботи станції, були певні труднощі з її обслуговуванням. І коли Національний університет «Чернігівська політехніка» запропонував нам іншу, значно більшу, локацію, ми одразу погодилися. Це — колишня майстерня деревообробки дуже великої площі. Тут є комунікації, місце для зберігання, накопичення вторинної сировини, але приміщення потребує ремонту. Ми вирішили не втрачати час і вже виконали чимало ремонтних робіт. Винесли з приміщення сміття, познімали старий шифер, зробили новий навіс, щоб можна було працювати взимку, — розповідає керівник ГО «Еко Місто», екоактивіст Сергій Безбородько. 

Однак сортувальна станція розпочне свою роботу, за словами екоактивіста, не раніше березня. По-перше, треба ще довиконати деякі ремонтні роботи, а по-друге, приміщення майстерні дуже холодне й не опалюється, і нині там важко виконувати будь-які роботи протягом цілого дня. 

— Сподіваємося, що це буде постійне місце освітньої станції сортування сміття. Ми підписали партнерську угоду з університетом на 5 років із можливістю продовження. Крім того, управління ЖКГ розглядає можливість відкриття в місті ще однієї станції сортування сміття. Тож маю надію, що наступного року в Чернігові діятиме дві сортувальні станції вторинних ресурсів. Крім того, поруч із нашою освітньою станцією сортування сміття ми відкрили освітню майстерню з переробки пластику, — каже Сергій Безбородько.

Підготувала Валентина ГЕРАСИМЕНКО 
Фото з Facebook/
Еко Місто

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13