Мамапікнік, або Молочна Неня

2019-08-12 12:07

З нагоди Всесвітнього тижня грудного вигодовування в межах культурно-просвітницького проєкту #ChAC управління культури і туризму Чернігівської міської ради, Туристичний інформаційний центр, «Азбука для батьків» та МамаПІКНІК провели фестиваль для вагітних та годуючих матусь.

Він розпочався з реєстрації вагітних та матусь із дітлахами. Вступне слово надали організаторам. Відтак молодих мам чекала гарна й пізнавальна лекція від лікаря-педіатра Любові Фіалковської. Вона розповідала майбутнім мамам, що потрібно покласти до сумки з собою на пологи, про перші необхідні речі для новонародженої дитини. Також – про всі нюанси, з якими стикається жінка, що вперше народила. Згадали і про щеплення: які вони, як правильно проводяться та як підготувати дитину до маніпуляції. Після лекції вагітні мали змогу поставити свої запитання, котрі їх найбільше хвилювали.

Тим часом ми поспілкувалися з однією з організаторок – Катериною Литвин

– Як вам спала на думку ідея організувати фестиваль для вагітних та годуючих мам #МамаПікнік?

– Якщо говорити про грудне вигодовування, то моєму синові вже 12 років – і у нас воно тривало майже рік. Знання до мене прийшли інтуїтивно. Сучасні мами дуже зайняті, й вони хочуть отримувати інформацію, але корисну та у форматі відпочинку. На вулиці – той формат, що пропагує Європа. І поступово до цього йде Чернігів. Ми зрозуміли, що потрібно говорити про грудне вигодовування. Тим паче, наразі триває Європейський тиждень, йому присвячений. Тому в усіх великих містах обов’язково проводяться акції, фестивалі. А з минулого року в рамках нашого культурно-просвітницького проєкту #ChAC ми додали локацію «Мама Пікнік». Тому було вирішено розпочати серпень із пропаганди грудного вигодовування. Газета «Деснянська правда», «Азбука батьківства» й багато інших спонсорів радо підтримали цей захід. Я бачу кількість тих юних мам, котрі готові слухати нас, тому чітко розумію, що ми зробили правильний вибір теми. Сьогодні вона дуже актуальна в нашому місті.

– Часто доводиться чути: «Я не молочна». Чи вірите ви в такі слова?

– Цей штамп ми ставимо самі собі. Кожна мама відчуває свою дитину, а малеча – її настрій. Хочемо ми цього чи ні, всі переживання передаються. Ми кажемо: «Я не молочна», коли хочемо переключитися на щось інше, наприклад, роботу. І тим самим вважаємо роботу важливішою за дитину. Насправді, нічим не можна замінити грудне молоко! Цей перший рік, протягом котрого ви налагоджуєте стосунки з малечею і вона вас відчуває, – незабутні емоції для кожної мами!

– Чому саме «Молочна Неня» ?

– Це багатство української мови! Адже в ній багато лагідних слів – мама, матуся, неня… Батьківщина, якщо говорити про нашу державу. Мама – це перша людина, яка з’являється біля дитини…

* * *

Для дітлахів старшого віку було багато майстер-класів, дегустація солодощів, аніматори. Не забули і про мам у декреті – для них спеціально відвели зону, де розповідали про секрети мейкапу та навіть робили матусям макіяж!

Другим етапом заходу була лекція про грудне вигодовування від закладу «Азбука для батьків», в якій консультантка з лактаціїї Олена Алєйнік розповіла, як саме потрібно годувати дитину, корисність молока, його склад…

Ми поспілкувалися з однією з матусь, Катериною Ніколаєнко, котра була з маленьким сином Олександром.

– Катю, ви годуєте дитину сумішшю?

– Моєму синові 6 місяців. Я з самого народження годую його своїм молоком, ми ніколи не користувалася пляшечкою та сумішшю для дитини!

– Чи подобається вам годувати?

– Так, це дуже комфортно! Не потрібно вставати, йти гріти воду, ти просто прокидаєшся, береш дитину та годуєш! І вона менше плаче та вередує в цей момент!

– Коли йшли до пологового народжувати, чи думали, що годуватимете грудьми?

– Так, я знала що буду годувати! У мене Олександр – друга дитина, першу я годувала понад рік! Тому нині досвідчена і знаю всі нюанси.

– Чи відвідували подібні заходи раніше?

– Ні, це вперше! Мені подобається цей захід, лекції цікаві й пізнавальні. Також дуже гарно, що старші дітки теж мають змогу погратися.

Звісно, всі чекали на розіграш призів! Подарунків було дуже багато. Головний медіапартнер – газета «Деснянська правда» подарувала сертифікат на вечерю в гарному, комфортному та новому ресторані «М’ясник».

За кращу історію грудного вигодовування головний партнер свята — дитячий супермаркет «Нафаня» вручив переможниці сертифікат на 500 гривень та підтримав майбутніх мам заохочувальними призами.

Також відбувся інтерактив, де вагітним запропонували на швидкість одягнути підгузок на ляльку. Його спонсорував партнер «Huggies». Молоді матусі залюбки взяли участь у вікторині. Відповідали на запитання з тематики лекцій, так би мовити, зафіксували прослуханий матеріал. Усі залишилися задоволеними!

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42