Сумні підсумки «нокдауну»

2021-02-03 13:05

12 грудня набрала чинності Постанова Кабміну щодо продовження карантину до 28 лютого та запровадження локдауну з 8 по 24 січня включно. Нагадаємо, локдаун — це жорстка форма карантину, що обмежує вільне пересування територією країни та свободу дій у межах певної зони. За такої системи обмежувальних заходів нормально функціонують лише організації, що забезпечують основні потреби громадян і об’єкти критичної інфраструктури. 

Навесні ми пережили вже один нокдаун під назвою карантин, який було зроблено лише для того, аби нас із вами настрахати. Після такої дурні ми, навпаки, стали більш критично ставитися до діяльності Уряду, покладатися на себе й відверто насміхатися над чиновниками високого рангу. Хоча літо (як пора року для активного відпочинку) у нас фактично пропало, але ми стали набагато мудрішими. Крім того, доволі багато з нас перехворіли вірусом у доволі легкій та середній формі. 

Восени ми вже стали розуміти, що епідемія (особливо з бездіяльністю та непрофесіоналізмом нашим урядовців) буде лише поширюватися. Довіра до них почала стрімко котитися до нуля, бо до щоденної брехні хоча й звикаєш, але вона вже не діє. Тому, до введення чергового локдауну були вже готові. І не закуповували кілометри туалетного паперу чи мішки продуктів. 

Під час січневого локдауну в магазинах можна було придбати харчові продукти, ліки, вироби медичного призначення, засоби гігієни та зв’язку, ветеринарні препарати, корми, насіння та засоби захисту рослин, а також побутову хімію та друковану пресу. Щодо заборони на купівлю-продаж шкарпеток, трусів, лопат для прибирання снігу й тому подібне — такого граду глузувань нинішній президент із його командою ще ніколи не отримували. Швидше за все, саме через це, замість традиційного новорічного звернення про важкий попередній рік і про те, що наступаючий буде значно кращим — побачили спілкування президента з малолітніми дітлахами на тему «Ленін і діти». Насміялися від душі! 

І все ж таки, що ж дав нам цей локдаун? Вважаю, крім втрат — нічогісінько! 

«Зараз ми розриваємо той ланцюжок, який утворився з Нового року до Різдва. Якби ми не зробили цих зимових канікул, то в лютому вийшли б на критичні показники, які не дали б змогу нашій медичній системі справлятися. Але навіщо ризикувати життям і здоров’ям людей, якщо ми можемо в цей найбільш неактивний період у році зробити найм’якіший у Європі локдаун, для того, щоб збити хвилю, яка розпочинається, і в лютому не допускати великої кількості захворювань», — сказав Шмигаль.  
Якщо ви кілька разів спокійно прочитаєте повідомлення нашого прем’єр-міністра, знайдете там купу протиріч та відвертої брехні. Навіть не хочу над ним і його підлеглими стьобатися — скільки ж можна товкти воду в ступі. 

За його взятими невідомо з якої стелі даними, держбюджет втратив 8 мільярдів гривень. Про те, що це не відповідає дійсності, говорить і сама цифра. Якби втрати реально рахували, були б вказані і мільйони, і сотні тисяч, і все до останньої копійки. Якраз такі чесні дані публікує Рахункова палата. Але побачити їх «ніззя» — це майже державна таємниця. А скільки втратив наш малий та середній бізнес? А місцеві бюджети усіх рівнів? Цього взагалі ніхто не рахував. 

Щодо кількості тих, хто захворів. Не буду грузити вас брехливими цифрами урядовців — навіть вони у них різні! Доречно сказати, що наше МОЗ як закупило минулого року 1,5 мільйона ПЛР-тестів, так на цьому і закінчило. До речі, результати інших двох видів тестів, які вимушено використовують наші лікарі, не приймає жодна країна в світі. Тому, без негативного результату саме ПЛР-тестів, зроблених не більше як 72 години тому, через кордон вас не пропустять. 

І наостанок. Не зважаючи на те, що з кінця грудня майже 80 країн розпочали вакцинуватися, не потрібно передчасно тішити себе ілюзіями. Епідемія буде продовжуватися. Карантинні заходи (у кожній країні вони різні) будуть тривати ще довго. У більш багатих країн — мінімум до кінця року. У бідних — принаймні роки три. 

Що вже говорити про нас! Жодних підстав для зняття карантину немає. Тому впевнений, що карантин триватиме ще дуже довго. Як цього року, так і в наступні. Хіба що відбудуться дострокові вибори й до влади прийдуть не популісти, а прагматики. Тобто, люди які все роблять тільки з точки зору доцільності та яким не притаманні бездумні витівки.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13