Катерина Панченко: «Зараз сприятливий час для продажу, купівлі або інвестування в квадратні метри»

2021-02-02 09:42

Агентство нерухомості «Надійний вибір» – агентство з багатолітнім досвідом на ринку рієлторських послуг. І завдяки професіоналізму та надійності завоювало довіру не тільки чернігівців, а й клієнтів у всій Україні. 

Сертифікований рієлтор із нерухомості з дванадцятилітнім стажем, член Асоціації Фахівців із Нерухомості (рієлторів) України, директор АН «Надійний вибір» Катерина Панченко, котра розповіла про особливості цієї професії та про те, чому саме зараз варто інвестувати кошти в нерухомість.

– У вас зарекомендоване сотнями клієнтів рієлторське агентство в Чернігові. Що, на вашу думку, робить його успішним на ринку?

– Ринок нерухомості – складний світ, у якому грамотне проведення операції вимагає спеціальних знань і високої кваліфікації. Ми раді, що з великої кількості рієлторських фірм клієнти обирають нас – компанію зі значним досвідом роботи, місією якої є професійна допомога з вирішення питань у сфері нерухомості. Співпраця з нами гарантує надійність і безпеку в проведенні операцій із нерухомістю. Невипадково наша компанія називається «Надійний вибір». Успішним на ринку його робить, насамперед, бажання бути кращими завжди й у всьому, залишатися професіоналами своєї справи.

Для цього необхідно розвиватися, вчитися та відстежувати тренди у світі нерухомості, архітектури та будівництва. Безперервне навчання, наставництво, здобуття нових знань, відпрацювання нових навичок, а також робота на українському ринку нерухомості дають нам можливість утримувати лідерські позиції.

– Де можна навчитися професії рієлтора та чому ви обрали цю професію?

– Сьогодні професія рієлтора набуває все більшої популярності, стає однією з найпрестижніших, відповідальних і цікавих. Успішний рієлтор – це, найчастіше, людина з вищою освітою, активною життєвою позицією, відмінними комунікаційними навичками, бажанням навчатися і з великим прагненням досягати висот у професії. Рієлтор повинен бути готовим віддавати роботі більшу частину свого часу, любити те, чим займається, уміти спілкуватися з різними клієнтами, раціонально планувати свій день, успішно проводити переговори і, звичайно, досконально знати ринок і давати професійні консультації клієнтам. Тому наша компанія регулярно відвідує тренінги, семінари, проходить атестацію, тим самим підвищує свою кваліфікацію.

– Як обрати та визначити професіонального рієлтора?

– Зазвичай, є два визначальні шляхи вибору. Перший: люди керуються своїми власними відчуттями, упродовж бесіди з фахівцем, яка повинна тривати не більш ніж 5-10 хвилин, визначаючи своє ставлення до спеціаліста. Другий: враховують відгуки, поради і рекомендації людей, що вже користувалися послугами цього рієлтора і яким можна довіряти.

Рієлтор, який сподобався під час першої розмови і з яким була підписана угода про надання платних послуг для вирішення відповідних питань із майном на ринку нерухомості, повинен із самого початку виправдовувати надану йому довіру. І так має бути до повного завершення всіх справ. Якщо робота рієлтора була якісною і швидкою, людина без будь-яких сумнівів оплачує ці послуги, пише позитивний відгук про фахівця і в майбутньому рекомендує його своїми близьким і знайомим. А якщо виникає знову потреба у виконанні певних дій із нерухомістю, вона звертається до того ж рієлтора, навіть не намагаючись розглядати інші пропозиції. І неважливо, скільки часу минуло з моменту останньої угоди – довіра залишається на майбутнє і не згасає з часом.

У кожного клієнта є власні потреби і власна мотивація. За цими характеристиками клієнти можуть між собою дуже відрізнятися. Наприклад, одній людині потрібно, щоб її не турбував найнятий рієлтор, вона залюбки віддає ключі від будинку або квартири і лише очікує, коли потрібно буде піти до нотаріуса для підписання угоди продажу-купівлі нерухомості. А інші люди не можуть спати, коли щовечора не телефонуватиме рієлтор із поясненнями, що саме він зробив протягом дня. Потрібно пам’ятати: операції з продажу і купівлі нерухомого майна можуть між собою докорінно відрізнятися. Тому для рієлтора дуже важливий досвід, який він набув у процесі своєї роботи.

З’ясовувати ж усі деталі про того чи іншого ріелтора бажано в людей, які вам рекомендують цих фахівців. Це варто робити ще до підписання угоди.

– Які основні принципи безпеки угод між клієнтом та рієлтором?

– Співпраця рієлтора з клієнтом відбувається на основі прозорих відносин, які обумовлюються під час складання і підписання договору на продаж попередньо підготовленого об’єкта. У договорі передбачається комісійна винагорода, що сплачується рієлтору після продажу нерухомості, яку він повинен позиціонувати на ринку. Що стосується клієнта, котрий купує нерухомість, він сплачує комісійні платежі, коли особисто замовляє послугу з підбору об’єкта нерухомості.

Загалом будь-який досвідчений рієлтор повинен мати відповідні знання і практику для виконання операцій. Фахівець має швидко і точно оцінити всі недоліки і переваги об’єкта, що підлягає продажу. Не впевнений у своїх можливостях і досвіді рієлтор завжди буде щось приховувати від власника майна, а на запитання даватиме нечіткі та неконкретні відповіді. Професіонал, навпаки, завжди зможе дати ряд конкретних рекомендацій для підготовки нерухомості до продажу, а також допоможе уникнути ризику під час спілкування з покупцями та іншими рієлторами. Агент рієлторської компанії – спеціаліст і в галузі реклами та маркетингу водночас. Він добре орієнтується в юриспруденції, оподаткуванні та фінансах. Крім цього, професійні рієлтори здатні завжди коректно, без суперечок та зайвих емоцій спілкуватися з покупцями, а цей досвід набувається протягом значних років роботи. Тобто для успішного продажу комерційної та житлової нерухомості потрібно знайти справжнього фахівця рієлторської справи. Саме тоді власник майна отримає в максимально короткий термін результат, на який іноді можна чекати багато днів або навіть тижнів, коли займатися цим самостійно.

– Яким був 2020 рік для ринку житлової нерухомості?

– У 2020 році український ринок нерухомості мав усі передумови до чергової кризи. На початку року, коли у світі почали говорити про новий небезпечний вірус, який поширюється в Китаї, українські підприємці не надали цьому факту значної уваги.
2020 року наш ринок уперше відчув, що таке пандемія, у березні. А перший і поки єдиний в Україні локдаун спричинив безліч проблем.

Первинний ринок нерухомості зіткнувся з такими проблемами:

- відділи продажів різко втратили відвідувачів як потенційних покупців;
- забудовники були не готові працювати із покупцями в онлайн режимі. Терміново були розроблені електронні комунікаційні інструменти спілкування продавців та покупців. Сучасний рівень розвитку IT дозволив швидко переформатуватися більшості забудовників та почати надавати онлайн послуги.

На противагу первинному ринку, вторинний ринок теж відчув різке зниження попиту, особливо орендний ринок. До якого додався відтік винаймачів житла із великих міст. Орендодавці були вимушені йти на мегазнижки у питаннях орендних плат.
Весняно-літнього періоду 2020 року ринок заміського житла відчув справжній бум. Оренда на приватні будинки й дачі виросла у 3-5 разів. Попит перевершив минулорічний у рази. Однак протягом червня попит повернувся на рівень 2019 року.
Третій квартал 2020 року на ринку нерухомості можна охарактеризувати як період стабілізації, адаптації та пристосування до нових умов ринку.

Щодо цін на ринку, то вони стабілізувалися та зросли на 3-5% у валютному еквіваленті.

– Як ви оцінюєте зараз ситуацію на ринку нерухомості?

– Незважаючи на проблеми 2020 року, ринок встояв та показав свою стійкість до тимчасових труднощів. Ринок – активний, цікавий і прогнозований. Тому зараз відмінний час для продажу, купівлі або інвестування в квадратні метри.

– Чи вплинула ситуація з коронавірусом на кількість угод? 

– Так, вплинула, проте, незважаючи на тимчасові труднощі 2020 року, вторинний ринок вийшов на обсяги докарантинного періоду.

– Чи варто очікувати росту цін на нерухомість у 2021 році?

– Ситуація на ринку багато в чому залежить від економіки країни. У цьому питанні поки теж повна невизначеність. Адже від рівня інфляції та курсу долара багато в чому залежить попит і цінова політика. Наші очікування – зростання цін на нерухомість мінімум на 10%.

– Які найпопулярніші вимоги покупців житла в новобудовах?

– Ситуація з пандемією через COVID-19 показала, наскільки важливе значення має власне помешкання, зручність житлового комплексу, де розташовані квартира та наявність розвиненої інфраструктури.

Розвинена інфраструктура – перше, на що зараз звертають увагу покупці при купівлі квартир. Дуже важливо мати поруч із домом крамниці, аптеку, фітнес-центр, навчальні заклади, садочки та інші важливі елементи інфраструктури. Також особливе значення має облагородження території житлового комплексу, де обов’язково має бути дитячий та спортивний майданчики, місця для відпочинку. Варто звертати увагу на транспортне сполучення, аби було зручно дістатись до всіх частин міста.

– Які локації зараз користуються попитом і де варто купувати нерухомість?

– На ринку нерухомості попит на різні квартири відрізняється. Одні швидко знаходять покупців, інші – ні. Покупці стали більш серйозно оцінювати наявність інфраструктури житлового комплексу. Як наслідок, це впливає на ціну, за яку можна продати квартиру в разі потреби. На сьогоднішній день найбільшим попитом користуються об’єкти нових форматів «місто в місті», багатофункціональні житлові комплекси та інші. Головними перевагами об’єктів нових форматів є підвищена увага до створюваної інфраструктури. Все частіше забудовники застосовують концептуальний підхід до своїх ЖК, наприклад, наявність об’єктів комерції стає більш системною і продуманою, двори в об’єктах нових форматів – не просто закриті й вільні від автотранспорту, а ще й територія дозвілля та відпочинку.

– Які плани у вашого агентства на найближчі кілька років?

– Зараз зміни відбуваються досить швидко, тому наші плани теж можуть змінитися, але головний план – неухильний розвиток, інновації та самовдосконалення, зміцнення позицій лідерства.

Ну і ще – не забувати прислів’я «Бережи честь змолоду». Репутація в цій роботі найважливіша.

P.S. Однозначно, наші клієнти є невід’ємною частиною успіху нашої компанії. АН «Надійний вибір» рекомендують, залишають позитивні відгуки, і наше охоплення ринку зростає. Будемо раді допомогти вам зробити правильний вибір у питаннях нерухомості, а саме: купівлі-продажу, обміну квартир, будинків, земельних ділянок, комерційної нерухомості; послуг із оренди нерухомості; в підготовці пакету документів для продажу та юридичного супроводу; співпраці з банками та забудовниками; з експертної оцінки нерухомості та землі.

Спілкувалася Поліна МОГІНСЬКА
Фото надане респонденткою

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21