Навіть це для них — «подвиг»

2021-01-29 11:50

У минулу суботу в країні-агресорі відбулися масові акції протесту — поліція затримала понад три тисячі учасників. Й ще дуже багатьох побила. Те, що Україна — не Московія, було очевидно кожному з тих українців, хто спостерігав за цим видовищем. Протестуючі жодним чином не відповідали на побої та закидання в автозаки. Словом, вели себе як покірні «вівці», яким просто захотілося трошечки покричати.

Багато з нас пов’язує ці акції з «відосиком» Олексія Навального про палац на узбережжі Чорного моря біля Геленджика. А от опозиціонер після арешту натякнув, що його можуть вбити у СІЗО через це розслідування. Особисто вважаю, що якби дійсно хотіли вбити — вбили б без проблем. Як це було з реальним опозиціонером — Борисом Нємцовим.

Спробую викласти свою версію цих подій.

Диктатура вже остогидла? 

Нагадаю, після завершення Другої Світової всі імперії «посипалися» як карткові будиночки. Окрім СРСР. Та й той розвалився 91-го року. Але сама Московія (85 якби рівноправних суб’єктів) таки зосталася єдиною «імперією» на мапі світу.

Поки економіка зростала — нікого особливо імперські амбіції Путіна нікого не турбували. Але коли він силою захопив Крим і розпочав війну на Донбасі, отримав удар у відповідь у вигляді економічних санкцій. І хоча спочатку московіти радісно вітали знищення іноземних харчів та торочили про імпортозаміщення, жити ставало «все краще та веселіше». Щорічно. Й нове покоління московітів (від 20-ти до 40 років) почало розуміти, що далі так жити вже не можна і потрібні якісь зміни. Крім того, це вже розуміють тамтешні олігархи та силовики.

Після останніх змін їхньої Конституції у вересні цього року мають відбутися вибори до Держдуми. «Єдина Росія» хоче мати там конституційну більшість (300 мандатів із 450-ти), але вірогідність цього надто мала. Знову вплинути на результат — підривом багатоповерхівок — вже не годиться. А от виявити впливових на місцях (у кожному виборчому суб’єкті) лідерів суспільної думки — тема відмінна. І чому б для цього не використати «втемну» Олексія Навального? Та й ще роздути, що він може стати майбутнім президентом.

У реальній обстановці диктаторського терору вихід на вулицю з протестом проти режиму — сам по собі подвиг. При цьому ніяких соціальних вимог нема. Як і ілюзій. Залишаються тільки і виключно політичні гасла і заклики. У цьому сенсі ставити питання — ну і що ця юрба пропонує? — значить, розраховувати на кретинів. Натовп у принципі не здатен згуртуватися навколо конструктивного порядку. А ось на негативній — запросто. І зараз негативна повістка тільки одна — геть! На вулиці виходять не ті, хто за Навального. На вулиці виходять ті, кого дістав Путін і його злодії.

Два сценарії

Їх доволі колоритно відобразив політтехнолог Олексій Голобуцький: 

«Перший. РФ повільно розвалюється на окремі конфліктуючі або неконфліктні шматки. Можливо, когось цей варіант радує. Але насправді для нас він далеко не позитивний. Адже невідомо, хто прийде до влади, і чи не буде серед лідерів новоутворень ура-патріотів, для яких справа принципу — повернути в якості колоній наші території. 

Другий. Якимось дивним чином у Росії дійсно змінюється влада, років так зо два. У Кремль приходить якийсь умовно молодий демократичний лідер. Результат: Росія знову серед рукопожатних, санкції скасовуються або сильно скорочуються. Крим ми в такому випадку назад все одно не отримаємо — але зате отримаємо ніби як осудного сусіда. І привід «відновлювати добросусідські відносини»: адже це «поганий Путін» розв’язав війну, підкупив Януковича, розстрілював Майдан, вкрав Крим. А новий лідер абсолютно невинний.

Скажіть, як довго в таких умовах протримається українізація нашого суверенного простору? Знаєте, можливо, це звучить цинічно, але диктатор Путін просто змушує нас формувати націю. Формувати наш суверенний історичний, культурний, освітній, цивільний, політичний, економічний простір. Без такого пресингу значне число сьогоднішніх щирих патріотів просто не мали б причини ними ставати. 

І якщо об’єктивно, то Путін нам як нації буде необхідний ще мінімум років 5-6, поки ці процеси стануть незворотними. Це парадоксально, але путінська Росія працює на нас».

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21