«Небезпечні зв’язки» на безпечній дистанції: драмтеатр починає рік із прем’єри

2021-01-29 11:31

26 лютого обмлуздрамтеатр представив першу прем’єру цього року – виставу «Небезпечні зв’язки» у постановці головного режисера та художнього керівника театру Андрія Бакірова. Роботу над цим проєктом розпочали ще минулого року. Однак через карантинні обмеження, які вплинули також і на репетиційний процес, виставу показали глядачам посеред 95 театрального сезону.

«Небезпечні зв’язки» – постановка однойменного епістолярного роману Шодерло де Лакло. В основі сюжету любовні інтриги, які плетуть маркіза де Мертей (грає Оксана Гребенюк) та віконт де Вальмон (Сергій Лефор) та про які інші герої розповідають у листуванні своїм друзям. Цю переписку відобразили на сцені: зачитування кореспонденції є одним із основних композиційних елементів.

Вистава представлена як «ігри лібертинів у двох діях». Лібертинами у 17-18 столітті називали людей, які обирали для себе вільну, гедоністичну мораль. Зазвичай це були спільноти знаті, які об’єднувалися заразом і за еротичними смаками. Головних героїв «Небезпечних зв’язків» теж можна назвати лібертинами: вони маніпулюють почуттями інших, зваблюють «на прохання», розбивають серця та закохуються не в тих людей. Варто зазначити, що вистава має вікові обмеження: «18+».

Проєкт реалізований за підтримки Українського культурного фонду. Театр виграв грант у секції «Культура в часи кризи: інституційна підтримка». Завдяки цій підтримці купили подіум, на якому й відбувається дійство. Також пошили костюми, взуття, закупили перуки, реквізит, розповів «Деснянській правді» Сергій Мойсієнко, генеральний директор облмуздрамтетру. Над костюмами працювала Алія Байтенова. Її творіння можна було побачити у двох інших виставах Чернігівського драму: «Скапен» та «Мати все».

Наразі театр працює з дотриманням основних карантинних вимог: гостям нагадують про необхідність бути в захисній масці, на вході до театру міряють температуру і там же можна скористуватися антисептиком. Розміщення глядачів у залі – з дотриманням соціальної дистанції.

Михайло СВІТ
Фото автора

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13