Які очікування від сесії?

2021-01-28 17:41

Уже традиційно журналісти «ДП» поспілкувалися з депутатами щодо їхніх очікувань від сесії, запитали їх про розглянуті програми та дізнавалися, чи ознайомилися з довгоочікуваним бюджетом-2021, який мають розглянути вже на наступному пленарному засіданні.

Ніна Лемеш, перша заступниця голови обласної ради:

– На сесію виноситься чимало важливих питань, зокрема, про президію, регламент, понад 25 обласних програм, і найближчим часом керівництво обласної ради пропонуватиме скликання наступної сесії. Сьогодні до більшості долучається політична партія «Опозиційна платформа – За життя», четверо її депутатів уже зареєструвалося. Тому процес співпраці розпочався.

Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради:

– Те, що засідання, відбудеться, вже не викликає сумніву. Коли я реєструвався, було зареєстровано вже 35 депутатів. Ми добре попрацювали в комісіях, як могли, опрацювали програми. Хоча до них є велика кількість питань. Розробники програм, представники департаментів, проігнорували засідання комісій. Про це сьогодні також говоритимемо на сесії. Але розуміємо, що без прийняття цих програм – навіть із їхніми недопрацюваннями і недоліками – нормальне функціонування області просто неможливе. Вони, згідно з законодавством, мають бути прийняті до розгляду бюджету. Який, я сподіваюся, ухвалять уже найближчим часом.

Ігор Вдовенко, депутат обласної ради від політичної партії «Рідний дім»:

– Прийняття програм – це нагальна потреба області і крок до прийняття бюджету. Сьогодні до конструктиву й співпраці приєдналася політична сила ОБЗЖ. І, думаю, поступово доєднаються й інші фракції. Я був за освітньою програмою у Німеччині. І в одній гімназії ми зайшли до класу, де навчалися молодші учні. У них там у групах по 6-8 дітей. Але за партою сиділо двоє, а шестеро бігали, гралися. Учителька між тим спокійно вела урок. Я запитав, чи логічно так чинити. А вона відповіла, що методика розрахована на те, що дітям, які не вчаться, поступово стає цікавою моя розповідь. Отож через певний час до навчання доєднаються всі. І це буде свідомий вибір.

Віктор Кияновський, депутат обласної ради від політичної партії «Рідний дім»:

– Приємно, що депутатський склад розпочав свою роботу і до більшості доєдналася ще одна політична сила. Тож сьогодні у голосуванні брали участь 38 депутатів. А відтак прийняті важливі для Чернігівщини програми, котрі діятимуть від 2021-го і (деякі) аж до 2027 року. Прийняті й важливі звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради, зокрема, стосовно тарифів на газ та електроенергією. Загалом, ми готові до співпраці з усіма фракціями. І виконуватимемо всі накази, які дали нам виборці. Власне, так повинні чинити всі депутати. Чвари мають закінчитися, а конструктивна праця – розпочатися.

Сергій Чубовський, депутат обласної ради від політичної партії «Рідний дім»:

– Всі програми, що винесені на сесію, стосуються життєдіяльності нашої області. Вони надзвичайно важливі й забезпечують роботу різних галузей. Нарешті обласна рада зібралася в своїй коаліційній більшості. Давно пора розпочати конструктивну роботу в інтересах жителів Чернігівщини. Люди нас вибрали, висловили нам свою довіру. Тож потрібно всім залишити свої амбіції та почати працювати. Сподіваюся, що бюджетна сесія відбудеться вже найближчим часом, і її робота буде злагодженою.

Григорій Ткаченко, депутат обласної ради від політичної партії «Рідний дім»:

– Збираємося вже втретє… Думаю, сьогодні сесія нарешті запрацює на повну. Адже галузеві програми – основне питання. Без них не можна рухатися вперед і прийняти бюджет. Ми готові до співпраці. І буде добре, коли ті депутати, хто ігнорував сесійні засідання, зрозуміють: час працювати.

Ігор Базалінський, голова фракції від політичної партії «Опозиційна платформа – За Життя»:

– На сесії буде заява від нашої політичної фракції. А присутність наших депутатів говорить про те, що ми братимемо участь у голосуванні за програми. У своїх діях і висловах ми послідовні. Тому голосуватимемо й за бюджет на наступній сесії. Вважаю, потрібно припиняти всі чвари. Бо наша область – одна із двох в Україні, яка увійшла в новий рік із неухваленими бюджетом та галузевими програмами. А це впливає на якість життя громад. І наші виборці чекають результативної роботи! Тому безальтернативно – потрібно працювати.

Василь Амельченко, депутат обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка:

– Якщо керуватися здоровим глуздом, то вважаю, що це неподобство, коли через три місяці після виборів кілька фракцій ігнорують волю своїх виборців. І навіть своїх лідерів в Україні. Тому ця метушня повинна скінчитися і ми мусимо почати конструктивну роботу. Сьогодні, наприклад, бюджету немає і соціальні виплати не відбуваються, є проблеми з зарплатами. Скоро може настати критична ситуація. Мені – людині, котра розуміється на самоврядуванні та місцевому управлінні – незрозуміло, для чого все це? Адже більшвсть депутатів налаштована на здоровий компроміс і діалог. Чому керівництво ОДА і фракції, що об’єдналися в опозицію, не роблять кроків до співпраці? Сподіваюся, здоровий глузд переможе.

Депутати обласної ради від опозиції – Сергій Баришовець, керівник фракції політичної партії «Наш край», Арсен Дідур, обранець від політичної партії «За майбутнє», Сергій Пащенко, депутат обласної ради від фракції ВО «Батьківщина», у своїх відповідях одностайні: у голосуваннях поки що участі не братимуть, навіть за бюджет – очікують рішення суду щодо законності рішень першої установчої сесії. Прийшли подивитися, хто буде і що відбуватиметься на засіданні.

Спілкувалися Людмила ПАРХОМЕНКО та Алла ПРИМА
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42