Сесія облради – без зайвих зволікань і тяганини

2021-01-28 17:36

Із третьої спроби друга позачергова сесія обласної ради нарешті відбулася. Із 64-х народних обранців участь у її роботі взяли 38. Принаймні стільки голосували за майже 70 питань порядку денного. Це представники від партій «Рідний дім», «Слуга народу», Радикальної партії Олега Ляшка, а також «Опозиційної платформи — За життя», які приєдналися до коаліційної більшості.

З цього приводу очільник фракції ОПЗЖ в обласній раді Ігор Базалінський на початку пленарного засідання виступив із заявою, в якій зазначив, що депутати його політсили готові брати участь у роботі сесій і працювати для розвитку Чернігівщини, та закликав депутатський корпус до конструктивної співпраці. Тож можна сподіватися, що відтепер рішення, необхідні для безперебійної роботи всіх сфер життєдіяльності Чернігівської області, будуть прийматися без зайвих зволікань і тяганини.

У роботі сесії взяла участь і голова обласної держадміністрації Анна Коваленко, яка нещодавно стала мамою, але вже стала до виконання своїх професійних обов’язків. Із народженням донечки пані Анну привітали голова обласної ради Олена Дмитренко і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Олена Дмитренко зазначила, що найвища відзнака, яку може отримати жінка,  – це почесне звання матері.

Анна Коваленко привітала депкорпус облради із завершенням процесу формування стійкої коаліції та закликала депутатів плідно працювати в інтересах Сіверської громади. 

Голова обласної ради Олена Дмитренко поінформувала, що в обласній раді створені сім депутатських фракцій від політичних осередків, які підтвердили це поданням відповідних заяв. Таким чином, почали діяти:

- депутатська фракція політичної партії «Рідний дім» у складі 19 депутатів, керівник Сергій Гайдай;
- депутатська фракція політичної партії «Наш край» у складі 9 депутатів, керівник Сергій Баришовець;
-депутатська фракція політичної партії «Слуга народу» у складі 7 депутатів, керівник Дмитро Іванов;
-депутатська фракція політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка» у складі 7 депутатів, керівник Василь Амельченко;
-депутатська фракція політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» у складі 5 депутатів, керівник Ігор Базалінський.
- депутатська фракція політичної партії «Європейська Солідарність» у складі 5 депутатів, керівник Олександр Мисник;
- депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» у складі 5 депутатів, керівник Іван Якуб.

Після розпочалася активна робота в сесійній залі. Депутати плідно попрацювали в комісіях, тому низку питань розглянули в рекордний термін – лише протягом двох годин. Але головне, що були прийняті 26 цільових програм, що забезпечить подальшу безперебійну роботу різних галузей Чернігівщини. Головною серед них можна вважати Програму соціально-економічного розвитку області на 2021 рік, завдання і заходи якої визначені в контексті пріоритетів Стратегії сталого розвитку області до 2027 року.
Серед програм соціального та гуманітарного спрямування – п’ятирічні програми оздоровлення та відпочинку дітей Чернігівщини, розвитку фізичної культури та спорту області, підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми, національно-патріотичного виховання, розвитку молодіжного житлового кредитування тощо.

Комплексна «Програма підтримки розвитку агропромислового комплексу Чернігівської області на 2021-2027 роки» покликана створити передумови для сталого розвитку агропромислового комплексу, підтримку підприємництва у сільській місцевості та покращення умов життя і праці селян. 

Також депутати затвердили вкрай важливу програму на 2021-2022 роки, спрямовану на діагностику та лікування хвороби COVID-19. На її виконання з обласного бюджету передбачено близько 230 млн грн.

Також депутати проголосували за програму, яка сприятиме виконанню ними депутатських повноважень. Проєкт даного рішення на одного депутата передбачав виділення 150 тис. На сесії була озвучена пропозиція постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних ресурсів, що збільшує видатки до 250 тисяч гривень на одного депутата. Врешті, після обговорень і консультацій, за цю пропозицію врешті й проголосували. 

Розглянули депутати й кадрові питання. Згідно з поданою заявою, зі своєї посади пішов начальник управління комунального майна обласної ради Андрій Бунін. Натомість на його місце призначений Василь Куліда.

Торкнулися депутати і наболілого питання підвищення тарифів на газ та електроенергію, проти якого відбувалися протести по всій Україні. Не оминули вони й Чернігівщину. На сесії ухвалили звернення до Кабміну, Президента, Верховної Ради та НКРЕКП щодо скасування рішення про зростання цін на природний газ і електроенергію та заборону імпорту російської та білоруської електроенергії. Звернення підготував заступник голови обласної ради Дмитро Блауш. Він підкреслив, що тарифні питання стосуються кожного громадянина. І хоча ціноутворення тарифів не в компетенції обласної ради, депутати все ж можуть підтримати людей, проголосувавши за це звернення.

Наступне пленарне засідання, котре скоріше за все відбудеться вже у лютому, розглядатиме бюджет Чернігівської області на 2021 рік. Питання наболіле, адже Чернігівщина одна із двох областей України, де обласний бюджет досі не ухвалений.

Голова обласної ради Олена Дмитренко впевнена: депутати мають конструктивно попрацювати в комісіях, прискіпливо вивчити головний фінансовий документ Чернігівщини, внести свої зауваження і пропозиції. Щоб робота і наступної, вже чергової сесії, була чіткою, злагодженою і конструктивною. 

Алла ПРИМА
Фото Віктора Кошмала

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14