Кого найчастіше шукають українські роботодавці через центри зайнятості

2021-01-27 08:55

На початку цього року на українському ринку роботодавці найчастіше шукали кваліфікованих працівників із інструментом: швачок, електромонтерів, газоелектрозварювальників, слюсарів-ремонтників, мулярів, малярів і монтерів колії. П’ята частина пропозицій (22%) стосувалися саме їх, повідомила пресслужба Державного центру зайнятості.

Наступні найбільш затребувані професії розташувалися так:

  • 15% пропозицій – робітники з обслуговування, експлуатації обладнання машин (водій тролейбуса, трамвая, оператор заправних станцій, тракторист);
  • 15% – професіонали (провізор, фахівець держслужби, учитель, вихователь);
  • 12% – працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронець, поліцейський).

Як уточнюють у відомстві, середня зарплата по вакансіях, поданим в службу зайнятості роботодавцями, становить 7592 грн.

«Станом на 1 січня 2021-го число вакансій, поданих до Держслужби зайнятості, склала 43 тис. одиниць. Найбільше пропозицій роботи налічується на підприємствах переробної промисловості – 18%, оптової та роздрібної торгівлі – 14%, транспорті – 11%», – говориться в повідомленні.

Загалом же протягом 2020-го за сприяння Держслужби зайнятості були працевлаштовані 606 тис. українців. За видами економічної діяльності найбільше громадян знайшли роботу в сільському господарстві (28%), переробній промисловості (16%) та в сфері торгівлі (15%).

Професійне навчання за направленням служби проходили 93 тис. безробітних, 48 тис. із них навчалися в центрах професійно-технічної освіти Держслужби зайнятості.

Однак є пропозиції роботи зі значно більш високим рівнем оплати праці (авіаційний транспорт, IТ, фінансова і страхова діяльність, сфера телекомунікацій).
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42