Кого найчастіше шукають українські роботодавці через центри зайнятості

2021-01-27 08:55

На початку цього року на українському ринку роботодавці найчастіше шукали кваліфікованих працівників із інструментом: швачок, електромонтерів, газоелектрозварювальників, слюсарів-ремонтників, мулярів, малярів і монтерів колії. П’ята частина пропозицій (22%) стосувалися саме їх, повідомила пресслужба Державного центру зайнятості.

Наступні найбільш затребувані професії розташувалися так:

  • 15% пропозицій – робітники з обслуговування, експлуатації обладнання машин (водій тролейбуса, трамвая, оператор заправних станцій, тракторист);
  • 15% – професіонали (провізор, фахівець держслужби, учитель, вихователь);
  • 12% – працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронець, поліцейський).

Як уточнюють у відомстві, середня зарплата по вакансіях, поданим в службу зайнятості роботодавцями, становить 7592 грн.

«Станом на 1 січня 2021-го число вакансій, поданих до Держслужби зайнятості, склала 43 тис. одиниць. Найбільше пропозицій роботи налічується на підприємствах переробної промисловості – 18%, оптової та роздрібної торгівлі – 14%, транспорті – 11%», – говориться в повідомленні.

Загалом же протягом 2020-го за сприяння Держслужби зайнятості були працевлаштовані 606 тис. українців. За видами економічної діяльності найбільше громадян знайшли роботу в сільському господарстві (28%), переробній промисловості (16%) та в сфері торгівлі (15%).

Професійне навчання за направленням служби проходили 93 тис. безробітних, 48 тис. із них навчалися в центрах професійно-технічної освіти Держслужби зайнятості.

Однак є пропозиції роботи зі значно більш високим рівнем оплати праці (авіаційний транспорт, IТ, фінансова і страхова діяльність, сфера телекомунікацій).
 

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14