В Україні можуть скасувати перенесення робочих днів через свята

2021-01-27 08:40

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект №4597 про внесення змін до Кодексу законів про працю в питанні перенесення робочих днів. Йдеться про узгодження вітчизняної нормативної бази відповідно до законів країн Європейського Союзу.

Авторами законопроєкту виступили нардепка від «Слуги народу», глава комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова і ще низка політиків.

Вони вважають, що «надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України в світі».

На думку депутатів, перенесення вихідних – це традиція родом із СРСР, і в європейських країнах такої практики немає.

Також «слуга» додала, що в проєкті зазначено: якщо людина працює в п’ятиденному робочому режимі, то роботодавець не може переносити робочі дні так, щоб тиждень ставав шестиденним без дозволу кожного співробітника.

Щорічно в Україні уряд видає розпорядження про перенесення робочих днів, наступними після святкових або неробочих. Всього в країні визначено 11 святкових і неробочих днів.

Для «Українських новин» Третьякова пояснила, що її законодавча ініціатива забирає у Кабінету міністрів право переносити робочі дні і як наслідок перенесення цих днів.

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14