Символіка модерну і модернізму

2021-01-22 09:38

5 січня у приміщенні Чернігівського обласного музею ім. Григорія Галагана відкралася виставка робіт, що носить назву «Символіка модерну і модернізму». Виставковий проєкт, присвячений творчому шляху не тільки представників стилів модерн та модернізм Михайла Жука, Івана Труша, Миколи Бурачека, Олександра Богомазова, учня Казимира Малевича Ісидора Строкуна, а й про митців, які працювали поза хронологічними межами цих стилів, але які вплинули на творчість митців – Віктор Зарецький, Микола Глущенко, Юрій Єгоров.

Світлана Демченко, заступник директора з наукової роботи музею, каже:

– Цей проект був запланований наприкінці минулого року, але був перенесений через ремонтні роботи. Тому ми його пропонуємо глядачам зараз. Будемо говорити про два мистецькі напрями, що виникли в європейському мистецтві наприкінці XIX – початку ХХ ст. Виникнення цих напрямів – модерну і модернізму – пов’язане з суспільними змінами, а також науково-технічним прогресом.

За словами куратора проєкту Олександри Острякової, на виставці представлені роботи художників, які працювали у стилі модерн та модернізм. Цікавими є роботи Михайла Жука, життя якого пов’язане з двома містами – Одесою та Черніговом. У своїх роботах він здебільшого зображав жіночі образи і квіти – лілеї, чорнобривці, маки. 

Іншим цікавим художником, який представляв модернізм, був Іван Труш. Він жив у Львові й, як наш видатний письменник Михайло Коцюбинський, мав будинок із садом. Його називають майстром пейзажу – вони вражають соковитістю та розмаїттям барв. 

Також на цій виставці представлені яскраві роботи видатного художника Ісидора Строкуна, життя якого пов’язане із нашим містом. Він також певний час товаришував і навчався у видатного художника Казимира Малевича, який на той час жив і працював у Києві. 

Не менш цікавим є художник Олександр Богомазов, який жив і працював у Києві, і його називали «українським Пікассо» Він на своїх роботах зображав оточуючу дійсність у вигляді різних геометричних фігур, і також це були не просто зображення, це були певні кольори та форми, які завдавали певного ритму. І у вигляді цього ритму він зображав дійсність і свої враження».

Під час локдауну музей буде працювати без відвідувачів, але на сайті можна буде переглянути сюжети, пов’язані з життям та творчістю художників, роботи яких представлені в оновленій виставковій залі музею. Загалом виставка налічує 21 картину.
Експозиція «Символіка модерну і модернізму» триватиме до 5 квітня поточного року.

Світлана ГРИЩЕНКО

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21