У Чернігові об’єднають першу та другу міські лікарні: що зміниться

2021-01-22 08:58

Дві лікарні у Чернігові планують об’єднати в одну – для конкурентоспроможності на ринку надання медичних послуг. Пацієнти та лікарі не відчують від цього жодних незручностей, запевняють посадовці.

Ольга Малець, в.о. начальника управління охорони здоров’я міськради, каже, що кардинальних змін не буде. Це технічне питання, коли дві лікарні об’єднуються в одну і будуть під єдиним управлінням.

Це підтверджує і головний лікар другої лікарні Владислав Кухар. За його словами, це роблять задля оптимізації адміністративного складу лікарень. «Ті, хто працював в тих відділеннях, там же і буде працювати. Медична допомога в цих лікарнях, як надавалась, так і продовжить надаватися. Тобто ніхто не відчує негативу», – сказав Владислав Кухар.

Проєкт рішення щодо реорганізації міської лікарні № 1 і приєднання її до лікарні № 2 мають розглянути 28 січня на сесії міськради. На погоджувальній раді Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко також назвав це питання технічним. У міському управлінні охорони здоров’я вже готуються до реорганізації.

«Наразі відбувається процес трансформації системи медичної допомоги, – зазначає Ольга Малець. – Відбулися зміни первинного і вторинного рівня, змінилося фінансування закладів охорони здоров’я. Тепер система охорони здоров’я форматується під вимоги сьогодення».

В умовах медичної реформи змінюється підхід до фінансування вторинної ланки. Зокрема, заклади отримують кошти від НСЗУ, а пацієнти обираються самі, в якому закладі їм отримувати лікування. Тому комунальні заклади мають бути конкурентоспроможними на ринку надання цих послуг – із висококласними спеціалістами, гарною лікувальною базою, комфортним перебуванням пацієнтів у медичному закладі.

Наразі 1-ша лікарня – терапевтична, не має хірургії. А друга, навпаки, спеціалізується на наданні інтенсивної допомоги. Тому об’єднання виглядає логічним. Тим більше, що корінні чернігівці мають пам’ятати: колись у місті була одна лікарня, перша, яка мала всі відділення. Але її приміщення перестали відповідати вимогам надання медичної допомоги. Була побудована 2-га лікарня, яка й стала спеціалізуватися на наданні невідкладної інтенсивної медичної допомоги.

Від об’єднання пацієнти лише виграють, адже покращиться якість і з’явиться повний спектр надання медичних послуг у межах одного закладу. Приклад для цього вже є – недавно під одне адміністрування були об’єднані дві дитячі поліклініки.

Алла ПРИМА
Фото: https://suspilne.media/

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21