Чернігівська міська рада звертатиметься до уряду щодо тарифів

2021-01-21 11:13

На найближчій сесії Чернігівської міської ради буде розглянуте звернення до Кабінету міністрів щодо «недопущення підвищення тарифів на комунальні послуги без відповідного державного відшкодування витрат населенню».

Міський голова Владислав Атрошенко закликав депутатів обговорити дане питання у комісіях об’єктивно і виважено і напрацювати не популістське, а конструктивне рішення. Управління економічного розвитку міста підготувало довідку про них у вигляді порівняльної таблиці, яка надана кожному депутатові.

Зокрема, по електроенергії відміняється знижена ціна на перші 100 кіловат, це одразу +78 гривень – зростання досить суттєве.
Розподіл газу: +81 копійка. Якщо на сім’ю з трьох-чотирьох осіб споживається десь 200 кубів, то збільшення платіжки – на 160 гривень.

Але є і другий аспект, про який ніхто не каже, акцентував мер. Це питання невідповідності тарифів і собівартості теплової енергії. Зокрема, є норма, що мінімально теплогенеруючому суб’єкту треба оплатити 90% вартості спожитого газу. Цю постанову Кабміну ніхто не відміняв.

На сьогоднішній день при зростанні ціни на газ та електроенергію є ризики, що генеруючі компанії будуть не вкладатися в ці нормативи і НАК «Нафтогаз» матиме всі підстави не дати газу. Цим надзвичайно стурбовані всі міські голови в Україні, про це говорять в  Асоціації міст України. Бо щойно прийняте рішення частково знімає напругу по населенню, а по генеруючих суб’єктах – ні. Збалансованого рішення тут на сьогодні немає.

– Тільки 3-4 міста в Україні мають фінансову спроможність теоретично вести розмову про компенсацію з власного бюджету генеруючим суб’єктам. Якщо ці генеруючі суб’єкти є комунальними і юридично є така можливість. Це можуть бути Одеса, Київ, Харків, Дніпро. Може ще Кривий ріг і Запоріжжя, частково. Але не обласні центри-трьохсоттисячники при напрацюванні збитків більше 100 мільйонів на один господарюючий суб’єкт, – зазначив Владислав Атрошенко.

Уряд проситимуть «вжити заходів щодо недопущення зростання цін на електроенергію, газ і його розподіл», а також переглянути державну програму соціального захисту населення.

Алла ПРИМА

Фото https://chernigiv-rada.gov.ua

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13