100 марних днів Анни Коваленко?

2021-01-21 10:19

Власне кажучи, саме так можна охарактеризувати 100 днів перебування на посаді голови облдержадміністрації Анни Коваленко. Адже всіх нас найбільше турбує — що отримала від керування голови ОДА Чернігівщина. Практично, на превеликий жаль, — дуже мало позитивного.

Слів на малочисельних брифінгах та в інтерв’ю для декількох журналістів було сказано більше, ніж зроблено реальних справ. До того ж, коли минає 100 днів на посаді, голова ОДА зазвичай звітує про виконану роботу. 

У цей час Анна Коваленко мала особисте, і значне, досягнення — вона стала мамою, народивши донечку. Тож — найщиріші вітання! 

Але за свою керівницю мала стати горою її команда — і прозвітувати перед громадою області. До того ж за ці 100 днів не відбулося жодної вагомої пресконференції голови ОДА для ЗМІ. І жодного підходу до преси.

Нагадаю, 15 жовтня минулого року Президент України, перебуваючи на Чернігівщині, представив Анну Коваленко як новопризначеного керманича області. Та й то абсолютно нетрадиційно й навіть поверхово. У відповідь вона лише пообіцяла зробити головним пріоритетом своєї діяльності боротьбу з корупцією. Зрозуміло, тема гарна. В дусі вже звичної бала-канини нинішньої влади. Не буду сперечатись — відбулося кілька затримань можливих хабарників і корупціонерів. Та відсторонення їх від займаних посад. Але й це, навіть якщо справи дійдуть до суду, — дрібнота. «Велике крадівництво» на території області голова ОДА ж не намагалася припинити. Хто ж би їй це дозволив. Тобто, невеличка мильна бульбашка.

Єдине, що зроблено було за її участі, — гарно використано 57,8 мільйона гривень субвенції, які надійшли 23 грудня. Встигли законтрактувати придбання сучасного високоякісного медичного обладнання від найкращих світових виробників. Хоча й невеликий, але позитив. Тим більше, що на цьому ще й зекономили пару мільйонів. 

Рухаємося далі: доручила органам безпеки та правопорядку вжити додаткових заходів для посилення роботи з протидії тіньовим вирубкам лісу та нелегального обігу лісоматеріалів. Це просто для «галочки»... Наші лісники спільно з силовиками цим і так весь час займалися й є, фактично, найкращими захисниками лісів Чернігівщини.

Організувала зустріч із керівництвом компанії «Нафтогаз України» — щоби платити за газ майже наполовину менше. Але з цього нічого путнього не вийшло. Не послухали. Тим більше, що партійне керівництво області в цьому не було зацікавленим. А боротися зі «своїми» — ні можливості, ні сил. 

Головний негатив — конфлікт із новообраною більшістю облради та її керівниками. Розумію, що хочеш ти цього чи не хочеш, але пробігти «між краплями дощу» й не намокнути — нині вже неможливо. Анна Коваленко вирішила все-таки зробити крок назустріч нардепам (кураторам області) — й зазнала поразки. 

І що це особисто дало Анні Коваленко в межах налагодження стосунків із місцевими політичними чи бізнесовими елітами?

Нічогісінько. Ще й область зосталася без бюджету. Тим більше, що нібито амбітні та позитивні плани очільниці області на цей рік можуть і не справдитися. Вірогідність аж занадто велика. Як кажуть — там, на верхах, самі не знають, що буде завтра. Тому й тасують кадрову колоду незрозуміло й непрозоро. 

І якщо вже бути зовсім відвертими — керівництву держави потрібні діячі, а не прислужники. 

Олександр ШИЛО 
Фото з сайту Чернігівської ОДА

 

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30