Які великі інфраструктурні проєкти та дорожні ремонти плануються в Чернігові у 2021 році

2021-01-18 08:31

Великі інфраструктурні проєкти, втілювати які планують у Чернігові вже починаючи з цього року, назвав міський голова Владислав Атрошенко. 

Передусім це проєкти будівництва нової школи-садочка на місці 23-ї школи і будівництва Палацу спорту, а також реконструкція Центрального парку культури і відпочинку. 

Стару будівлю 23-ї школи вже демонтували минулого року, а проєкт будівництва нової був погоджений ще у квітні 2018 року на засіданні міської архітектурно-містобудівної ради. Відповідно до технічної документації нова 4-поверхова школа має бути розрахована на 270 дітей. А триповерховий корпус для дитячого садочка – на 75 вихованців. Тут передбачені кухня, їдальня, пральня. На території закладу – спортивні та дитячі майданчики.

Щодо проєкту будівництва Палацу спорту, Владислав Атрошенко висловив сподівання, що, до осені 2021 року вже можна буде приступити до його реалізації.

Центральний парк культури і відпочинку хочуть перетворити на сучасний туристичний «магніт», який дав би поштовх економічному розвитку міста. Владислав Атрошенко зазначив, що в 2021 році в бюджеті передбачені кошти на проєктні роботи. Планується що ними займеться група архітекторів, які були генеральними проектувальниками парку Горького в Харкові. 

Адже у проєктуванні такого об’єкту дуже багато специфічних технічних нюансів, розуміння яких приходить із практичним досвідом створення саме розважальних парків. Такий парк – велике господарство, яке треба обслуговувати і все пов’язане з цим потрібно передбачити. При тому, що харківський проект є успішним, там теж були помилки, які сьогодні враховані. Отже, ці проєктанти вже мають робочий досвід – і це важливо та надзвичайно корисно, додав чернігівський міський голова.

У втіленні цих проєктів місто, серед іншого, проситиме й державної підтримки. Зокрема, на нараді Владислав Атрошенко доручив підготувати листи-звернення з проханням про допомогу і сприяння до всіх Народних депутатів України по округах, від усіх партій.

Він наголосив, що в наступному році зменшені обсяги коштів, виділених за державною програмою регіонального розвитку – але збільшені за іншою, а саме програмою соцекономрозвитку. Її загальний обсяг – близько 6 мільярдів гривень, тобто кожен депутат зможе спрямувати на ті чи інші пріоритетні проекти розвитку близько 20 мільйонів. Чернігів також претендуватиме на ці кошти.

– Особисто я, маючи також певний досвід депутатської роботи, радив би депутатам Верховної Ради, особливо хто в перший раз обраний, завжди пам’ятати звідки вони, де народилися. Де ти допоміг реально щось збудувати, залучити кошти по якійсь із державних програм – там і буде пам’ять твоїй роботі, – зауважив Владислав Атрошенко.

Мер також озвучив попередні плани щодо ремонтів доріг і вулиць міста на наступний рік:

– Якщо буде обмежена кількість ресурсів, то з таких вулиць, які точно будемо робити: вул. Мазепи від кола на Хімволокно – фактично до танка; доробимо Київську і заміна комунікацій далі піде після Гончої до Грибоєдова; дорога на Шерстянку – верхній шар; дасть Бог зробимо ділянку Шевченка від Міхнюка до Молодчого; хочеться зробити від Доценка до Захисників України і вул. Захисників України; обов’язково Космонавтів ділянку між Бєлова та Доценка; 1-го Травня від пологового будинку до Кільцевої.

Якщо вдасться залучити більш суттєві кошти, то в планах зробити 4-полосну вул. Шевченка від Кільцевої до Малиновського. Ще треба зробити в’їзд у місто від моста до вулиці Лісковицької, зазначив Владислав Атрошенко.

По тротуарах і взагалі по оздобленню пішохідної частини – обов’язково необхідно навести порядок на Привокзальній площі.

– Я би дуже хотів продовжити тротуарну зону ліворуч і праворуч вулиці Шевченка, щоб вона фактично з’єднувалася з площею. Далі, безумовно, зробити вулицю Хлібопекарську і тротуарну зону трішки в центрі. А також треба більш суттєво піти в житловий сектор, ми обіцяли більше уваги приділити ЗАЗу, там треба позайматися прибудинковими територіями, – зазначив міський голова.

Фото з Інтернету
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21