Увага! Кишкова інфекція!

2019-08-12 05:40

Нині в Чернігові, як каже сарафанне радіо, кишкова інфекція. Перебіг хвороби – висока температура, закладений ніс, болить горло і – діарея. Загалом, у серпні це не дивина. Тепло, гори фруктів, овочів та ягід. Підхопити інфекцію неважко, так само, як і розповсюдити.

Що ж це за хвороба така і як їй протистояти? 

З цими запитаннями звернулися  до лікаря-педіатра, голови громадського об’єднання «Спілка педіатрів Чернігівщини» Наталії Петрук.

– Етіологія цього захворювання бактеріальна, вірусна (80%), протозойна (паразитарна).

Основні симптоми: нудота, блювота, пронос, загальне нездужання, слабкість,  підвищення температури до 38о і вище, кон’юнктивіт, слизові виділення з носа. Симптоматика різноманітна. Для уточнення діагнозу краще звернутися до спеціаліста. 
Зверніть увагу! Якщо спостерігаються пронос більше 10 разів на добу, блювота, зневоднення, слизові оболонки червоні, знижений тургор (пружність) шкіри, зниження діурезу – це прямий показник до госпіталізації дитини! 

Перша невідкладна допомога, яку зможуть надати батьки

Відновити водний баланс. Режим дозування для маленької дитини – 5 мл води через кожні 10-15 хв. Можна скористатись аптечними засобами (регідроном та іншими) або зробити їх самостійно. Розчин для відновлення водного балансу : на 1 літр кип’яченої води додати 18 грамів цукру та 3 грами кухонної солі. Також можна скористатися компотами із сухофруктів, смородини.

До приїзду лікаря батьки також у змозі забезпечити дієтичне харчування. Дієта включає в себе рис, чай, печиво та банани.

Примушувати дитину їсти не потрібно. Одяг має бути легким. 

Профілактика:  гігієна рук, особиста. Вологе прибирання в помешканні. Вакцинація . 

Дотримуйтеся порад і будьте здорові.

Вірусна інфекція!

У зв’язку зі зниженням температури повітря можна підхопити ОРВІ. Наразі показник захворюваності на вірусну інфекцію – 25% від усіх захворювань.

Основні поради лікаря-педіатра, голови громадського об’єднання «Спілка педіатрів Чернігівщини» Наталії Петрук

1. Частіше бувайте на свіжому повітрі.
2. Споживайте сезонні фрукти та овочі нашого регіону.
3. Віддавайте перевагу відпочинку на території області, ніж на морських курортах.
4. Заняття спортом.
5. Зменшення часу перебування за гаджетами.
6. Режим сну.
7. Профілактичні щеплення від грипу.

Підготувала Вікторія КАЗКОВА
 

Інші новини:


День міста в Прилуках

18 вересня прилучани відзначили 78 річницю визволення міста від німецьких окупантів. Заходи традиційно відбулися у Сквері вічної слави, за участю місцевої влади, депутатів, учнівської спільноти та громадськості, повідомляється на сайті Прилуцької міської ради.

2021-09-24 13:00