Такого світ ще не бачив

2021-01-15 10:50

Поки що президент США Дональд Трамп оголосив, що в окрузі Колумбія запроваджується надзвичайний стан та наказав направити федеральну допомогу у доповнення до зусиль міста реагувати на надзвичайну ситуацію, яка виникла у зв’язку із 59-ю інавгурацією президента з 11 по 24 січня. Підставою для цього стало те, що Федеральне бюро розслідувань має інформацію про загрози збройного насильства з боку правих екстремістів під час серії протестів, запланованих у січні у Вашингтоні та в столицях штатів. 

Нагадаю, що інавгурація новообраного президента Джозефа Байдена відбудеться 20 січня. У зв’язку з пандемію на неї запрошують лише послів більшості країн світу й знаних політиків. Україну буде представляти Володимир Єльченко, колишній представник України в Раді Безпеки ООН. Крім того, від України в списку офіційно запрошених — Петро Порошенко. 

Лише один термін

Давненько в США такого не було, що президент витримав на посаді лише одну каденцію. Варто нагадати, що Дональд Трамп доволі впевнено переміг свого часу і його політика цілком задовольня-ло суспільство. Хоча доволі часто він поводився «як слон у порцеляновій крамниці». Але спочатку американці йому всі ці вибрики пробачали. Та згодом його постійні суперечки з Конгресом і Сенатом, а також політичні скандали й щоденні саркастичні та недолугі дописи в Твіттері почали набридати. А цьогорічні події в штаті Джорджия (вбивство білим поліцейським молодої чорношкірої особи) — дуже сильно обурили американців і викликали масові акції протесту та заворушення. Тому на вибори поточного року Дональд Трамп виходив із дещо підмоченим рейтингом й розумів, що боротьба буде важкою. 

3-го листопада вибори відбулися спокійно. Зауважимо, що через пандемію було дозволено голосувати бюлетенями, які передавалися на виборчі дільниці поштою. До речі, цим скористалися доволі багато американців, які мали право голосу. До дня голосування і Трамп, і Байден у багатьох штатах йшли «ніздря в ніздрю», тому результати екзит-полу так сильно вразили Трампа — він програв! І доволі круто.

Але, не зважаючи на це, Дональд Трамп заявив на весь світ, що американці знову обрали його президентом. 

І хоча, виходячи з доволі простих арифметичних підрахунків, із кожною хвилиною ставало зрозуміло, що перемогу отримав інший кандидат на посаду, Дональд Трамп до остаточного офіційного оголошення результатів Колегією виборників (12-те грудня), просто завалив суди багатьох штатів позовами щодо фальсифікації результатів. У деяких штатівах таки перерахували голоси — все вияви-лось, як завжди, чесним і прозорим. 

Борги

Але Дональд Трамп вперся, що саме він переміг і щодня тільки про це й повідомляв і погрожував, що взагалі не збирається поступатися своєю владою — нізащо й нікому. У чому ж основна причи-на такої поведінки? Думаєте, любов до влади? Як на мене, причина доволі банальна — гроші! Справа в тому, що як тільки він перестане бути президентом, на нього величезною зграєю накинуться бан-ки, яким він особисто заборгував більше 900 мільйонів доларів! Крім того, його дружина вже заявила про майбутнє розлучення та свої наміри отримати від нього 50 мільйонів. Тобто особисті борги на майже мільярд. Не знаю як ви, а я не дуже уявляю собі величезну кімнату від підлоги до стелі щільно заповнену стодоларовими банкнотами. 
Доречно сказати, що на цьому тижні один зі знаних у всьому світі поважних та авторитетних банків відмовив у наданні йому кредиту. 

Впертість 

Про мобілізацію Трампом своїх прихильників і запрошення їх до Вашингтона було відомо заздалегідь. Ця ініціатива з’явилася кілька місяців тому, далі відбулося лавиноподібне збудження соцме-реж і формування активістських (радикальних) груп прихильників Трампа у США. При підготовці вуличної акції і широкого протесту на підтримку Трампа переслідувалася мета: стимулювати конгресме-нів і сенаторів-республіканців, які ще вагалися — визнати перемогу Байдена або зайняти позицію Трампа і вимагати перегляду результатів. 

Але 6 січня — день остаточного підтвердження Конгресом результатів голосування Колегії виборників — змусив говорити про США весь світ. Штурм Капітолію прихильниками Дональда Трампа, швидка зачистка від протестуючих, четверо загиблих та проголошення Конгресом остаточного тріумфу Джозефа Байдена — тільки в США передивлялися глядачі 80-ти телеканалів. 
І хоча пан Трамп доволі швидко здав назад, із політичним майбутнім у нього тепер великі проблеми. 

Перші півроку правління Джозефа Байдена покажуть, вдасться йому стабілізувати систему, яку майже розвалив Дональд Трамп, чи ні. 

Для України в даній ситуації важливо знайти точку опори як в Республіканській, так і в Демократичній партії, причому в різних угрупованнях. Це потрібно, щоб збереглася підтримка нашої боротьби з Росією на Донбасі. Щоб збереглася лінія захисту за допомоги списку санкцій.

А от чи буде здатний це зробити наш президент — побачимо! 

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21