Людмила Овсієнко: «Щеплення робляться і в карантин»

2021-01-15 10:35

У період зимового локдауну одне з актуальних і хвилюючих питань для багатьох батьків — робота дитячої поліклініки в умовах локдауну через COVID-19. Як потрапити на прийом до вузького спеціаліста? Чи можна дитині з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції йти до лікаря-педіатра? Чи треба викликати фахівця до себе додому? Про це та інше ми поспілкувалися з лікарем-педіатром, генеральним директором КНП «Дитяча поліклініка № 2» Чернігівської міської ради Людмилою Овсієнко.

Людмилу Володимирівну всі знають як цілеспрямовану, енергійну, ініціативну керівницю, котра втілює в життя сучасні амбітні плани та ідеї. По закінченню Одеського медичного інституту вона починала практику дільничним педіатром у мікрорайоні Бобровиця міста Чернігова. Далі була дитяча поліклініка № 1, де 2015 року Людмила Володимирівна стала головним лікарем. Нині Людмила Овсієнко керує «Дитячою поліклінікою № 2». А ще вона чудовий практикуючий педіатр, яка понад усе цінує свій фах. Її професіоналізм і ставлення до маленьких пацієнтів відзначені багатьма нагородами, зокрема, й такою, як «Золоті руки України».

— Пані Людмило, багатьох батьків цікавить, як працює дитяча поліклініка в умовах локдауну через COVID-19? Чи можна дитині з симптомами гострої респіраторної вірусної інфекції потрапити до лікаря-педіатра? Чи треба викликати фахівця до себе додому? 

— Дитячі поліклініки міста, як і інші медичні заклади, незважаючи на локдаун, працюють у звичайному режимі. Лікарі-педіатри та сімейні лікарі працюють згідно з графіком робочого часу. Діти з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції, що супроводжується підвищенням температури, висипами, повинні обов’язково звернутися до лікаря, з яким уклали декларацію, або до лікаря інфекційного блоку. І лікар скоординовує батьків дитини про подальші дії. Виклики лікаря додому не відмінялися, але вони узгоджуються між батьками дитини та лікарем, із яким вони уклали декларацію. В телефонному режимі лікар уточнює ознаки захворювання, стан здоров’я дитини та приймає рішення про доцільність виїзду додому. Але ще раз наголошую, виклики ніхто не відміняв і, звичайно ж, виклик лікаря додому можливий.

— Як багато маленьких чернігівців перехворіло і нині хворіє на коронавірус? Де можна зробити тест на COVID-19 дітям?

— На відміну від дорослого населення, дітей, які перехворіли на коронавірус, набагато менше. Станом на сьогодні їх, із підтвердженим випадком COVID-19, трохи більше ста осіб. Дітей, які перехворіли на COVID-19 у тяжкій формі та перебувають під наглядом дитячих поліклінік міста, немає. Якщо у дитини з’явилися симптоми COVID-19 або гострого респіраторного захво-рювання, батьки обов’язково телефонують лікарю, з яким укладена декларація, і він вирішує доцільність тестування на COVID-19. У нас є все необхідне для обстеження на COVID-19, для взяття мазків у пацієнта та транспортування їх до лабораторії. Тож батькам не потрібно самостійно шукати, де здати тест на COVID-19. Результат тестування повідомляє лікар. Але не слід забувати і про сезонні захворювання. Діти хворіють, проте зазвичай ситуація контрольована.

— В умовах карантину школярів перевели на дистанційне навчання. І дехто з батьків сумнівається в тому, наскільки це доцільно. Ваша думка як лікаря-педіатра з цього приводу.

— Враховуючи тяжкий перебіг захворювання у дорослих, збільшення кількості хворих на COVID-19 та для недопущення розповсюдження захворюваності серед школярів і дорослих перехід на дистанційне навчання я як лікар-педіатр вважаю доцільним.

— Людмило Володимирівно, не так давно вас призначили на посаду генерального директора дитячої поліклініки № 2. Які зміни плануються в закладі для удосконалення його роботи? І що вже зроблено?

— Так, із 27 жовтня минулого року мене призначено на посаду генерального директора дитячої поліклініки № 2. Рішенням сесії Чернігівської міської ради від 24 грудня 2020 року дитячі поліклініки № 1 та № 2 об’єднуються. Планів дуже багато — це і впровадження нових підходів до організації роботи закладу, і програми з комплексної реабілітації дітей, надання якісної медичної допомоги та якісного обслуговування наших маленьких пацієнтів. Багато чого вже впроваджено та зроблено, але багато чого необхідно ще робити. Ми працюємо в посиленому режимі, і я сподіваюся на успіх командної роботи.

— Чи не бракує кадрів у дитячій поліклініці?

— Нині в поліклініках не бракує кадрів, але, враховуючи віковий контингент лікарів, ми намагаємось «омолоджувати» колектив і запрошуємо молодих спеціалістів до роботи в нашому закладі. Іншими словами, впроваджуємо програму залучення молодих кадрів. Необхідно зацікавити в постійному професійному розвиткові молодих лікарів, підтримуючи зацікавленість до своє професії та медичного закладу. А в цьому, звісно, їм допомагають наші досвідчені лікарі та медичні сестри.

— Як нині можна потрапити до вузького спеціаліста?

— Згідно з вимогами договорів із Національною службою здоров’я України, до вузьких спеціалістів можна потрапити лише за електронним направленням лікаря-педіатра або сімейного лікаря. Тобто спочатку ви записуєтеся до свого лікаря, з яким підписана декларація, а потім з електронним направленням можете записатися до лікаря-спеціаліста в будь-якому закладі.

— А як нині проходять щомісячне обстеження новонароджені? Чи відвідують лікарі та медсестри немовлят у перші дні їхнього народження на дому?

— Всі новонароджені діти з пологового будинку оглядаються лікарем-педіатром та медсестрою в перші дні їхнього народження вдома за місцем проживання. В подальшому новонароджена дитина наглядається лікарем, із яким батьки підписали декларацію, та медичною сестрою щомісячно.

— Дехто з батьків сумнівається в тому, чи варто робити планові щеплення в умовах карантину. Ваша порада як лікаря-педіатра.

— Всі профщеплення в дитячих поліклініках проводяться планово відповідно до Календаря щеплень, незважаючи на пандемію COVID-19. Як лікар-педіатр я вважаю своєчасну вакцино-профілактику надзвичайно важливою, особливо для дітей, які повинні отримати всі вакцини за Календарем щеплень. Це захистить їх від важких захворювань, а також це треба для того, щоб уникнути накопичення нещеплених груп населення і втрати колективного імунітету. Тому я наголошую на необхідності вакцинації дітей і дорослих поза Календарем щеплень (вакцинація від грипу, пневмококу, ротавірусу та інших захворювань).

— У вашій поліклініці є чудовий водний блок. Як він працює? З якого віку можна його відвідувати? Розкажіть про цю перевагу закладу.

— Так, дійсно, в поліклініці на Рокоссовського є чудовий водний блок. Басейн працює за графіком закладу — з восьмої ранку до шостої вечора. Його можна відвідувати немовлятам від 1,5-2 місяців за направленням лікаря або це може бути оздоровчою процедурою. З дітьми працюють наші висококваліфіковані фахівці.

— А ще при поліклініці є гарна реабілітаційна база. Як і хто може пройти реабілітацію при поліклініці? І які послуги у вас надаються?

— Реабілітаційне відділення є, але воно потребує дооснащення реабілітаційним обладнанням та вдосконалення для покращення реабілітаційних заходів для дітей Чернігова. Для надання якісної медичної допомоги дітям, соціальної адаптації наш заклад планує відкрити зовсім нове реабілітаційне відділення, де буде надаватися медична реабілітація дітям віком від 3-х років із ураженням опорно-рухового апарату та ураженням нервової системи. Враховуючи кількість дітей із інвалідністю у Чернігові, дітей із хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату, центрально-нервової системи, це відділення вкрай необхідне. Тому ми готуємося до підписання реабілітаційного пакету з НСЗУ, де буде розширений перелік послуг.

— Пані Людмило, нині ви займаєте керівну посаду, але разом із тим ви — досвідчений лікар-педіатр. Чи продовжуєте лікувальну практику?

— Так, я керівник (організатор), для прийняття ефективних рішень у своїй роботі у великій команді використовую високий рівень тайм-менеджменту. Разом із колективом завжди працюємо на досягнення кінцевого результату, але я була і залишаюся, в першу чергу, лікарем-педіатром. Я починала свою діяльність педіатром. У мене завжди було дуже багато пацієнтів, тому й нині я щоденно веду прийом дітей.

Валентина ОЛЕКСАНДРОВА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13