Прокинулися після свят

2021-01-14 12:00

Давайте врешті-решт жити по-дорослому — і припинити вірити в миттєві дива від наших політиканів. Повернемося у 2019 рік: зростання економіки, поступове підвищення соціального захисту найбідніших верств населення, незначні підвищення тарифів на комуналку та проїзд у громадському транспорті й тому подібне — але нас це не влаштовує. Ми активно протестуємо під началом різноманітних політичних сил, а потім взагалі на виборах підтримуємо «Слуг народу». На Чернігівщині їхні кандидати виграють як на всіх мажоритарних округах, так і по списках. Танцюємо від радощі й очікуємо початку обіцяної «епохи процвітання». 

Рік закінчується падінням економіки, підвищенням тарифів й іншими негараздами. Під ялинку Володимир Зеленський у своєму відосику розповідає нам казочку про те, що відповідні висновки він та його команда зробили — у 2020 році комунальні тарифи знизяться вдвічі! 

Восени, приймаючи державний бюджет, «Слуги народу» разом із ОПЗЖ і «Батьківщиною» планують суттєве підвищення тарифів на всі комунальні послуги та енергоносії — народ мовчить. І лише поточного року до нас, як до жирафа, нарешті доходить, що такого катастрофічного падіння рівня нашого життя — більшість із нас просто не переживе! І з минулого тижня пересічні українці почали акції протесту проти підвищення тарифів — у Полтавській, Запорізькій, Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській областях. Вони масово перекривають дороги державного значення й вимагають терміново виправити ситуацію з підвищенням тарифів. Акції відбуваються без політичних прапорів і політиків, але за підтримки ветеранів українсько-московської війни.

«Ганьба, ганьба, ганьба!»

Але Чернігівщина, як завжди, чекає миттєвого чуда. Тому в понеділок в Прилуках акцію протесту організовує «Батьківщина» (нагадаю, восени вони голосували за це підвищення у ВР), а в Чернігові — ОПЗЖ (також голосували за це восени). 

Скасувати підвищення ціни на газ і повернути пільговий тариф на електроенергію — з  такими вимогами у Чернігові протестували близько 200 осіб. Усі вони зібралися у сквері Попудренка — це були переважно люди пенсійного віку з відповідними плакатами. Судячи з реакції організаторів акції на таку незначну кількість її учасників — захід було проплачено. Впевнений, що акцію було організовано на вказівку нинішньої української влади, аби перекласти всю відповідальність за тарифний «геноцид» на органи місцевої влади, яка не має до цього жодного відношення. 

До протестуючих вийшов заступник міського голови Чернігова Олександр Атрощенко, який спокійно й доступно пояснив: «Міська влада також проти підвищення тарифів на газ та електроенергію. НКРЕКП погодила це без узгодження з міськими радами, з її виконавчими службами. Тим паче, що зараз локдаун, люди не отримують зарплатні. Є деякі моменти, які не на часі. Якщо підвищення економічно десь має бути обґрунтовано, то воно повинно не в такий час проводитися. Це і моя особиста позиція». 

Зрозумівши, що галасувати під стінами міськради марна справа, ініціативна група пішла до облдержадміністрації. 

Після цього Олександр Атрощенко повідомив журналістам: «Дійсно, частково акція протесту справжня. Але є люди, яких я бачив неодноразово на різних мітингах. Це проплачені люди. Чого приходять до міських рад, а не до Кабміну і не до НКРЕКП?»
Власне кажучи, практично, таку ж відповідь протестуючі отримали й від в.о. голови ОДА Олександра Савченка: «Ми налаштовані на конструктивний діалог із громадою і зацікавлені у врегулюванні проблемної ситуації. Як відомо, Президент та Уряд тримають питання тарифів на контролі і ми сподіваємось, що найближчими днями будуть прийняті рішення стосовно їхнього зменшення. Уряд запропонував два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення, та сформовано механізм, що дозволить зменшити ціну на транспортування газу. Крім того, НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу. Облдержадміністрація зі свого боку підготує відповідне звернення до Кабінету Міністрів і Офісу Президента».

І наостанок. 

Вадим Антошин, член виконкому міськради, член партії «ОПЗЖ» заявив: «Сьогодні ми спонтанно зібралися. Єдиного організатора сьогоднішньої акції немає. Будемо виходити з пропозицією створити штаб із боротьби з підвищенням тарифів. І потім вже координувати разом всі інші дії». Зауважу, що пан Вадим у цьому питанні, як то кажуть в народі, — вічний революціонер. Для якого головне не сама перемога, а боротьба!

І неозброєним оком видно, що «монолітна» влада перелякалася початку можливого тарифного Майдану й буде дійсно намагатися виправити повну свою необізнаність й непрофесіоналізм. Але чи вдасться їм це зробити — великий сумнів. Адже для цього їм потрібно дозволити заступнику відсутнього Міністра енергетики Юрію Вітренку бути самостійною фігурою. І якщо тому вдасться прибрати весь негатив цієї проблеми, то всі ми побачимо, що наш «король-то голий»! 

Олександр ШИЛО 
Фото Віктора КОШМАЛА

 

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37